Tym razem pod lupę wzięliśmy rozmiary biokominków, o których dość często dyskutuje się na forach internetowych. Czy wielkość ekologicznego kominka ma znaczenie? To bardziej pytanie retoryczne, ponieważ ta kwestia jest niezwykle ważna przy wyborze biokominka.

Użytkownicy decydujący się na zakup takich urządzeń doceniają mnogość występujących formatów. Od małych, ważących kilka kilogramów, po większe o znacznej gramaturze. Wielkość pomieszczenia determinuje rozmiar biokominka, na jaki możemy sobie pozwolić. Natomiast nie ogranicza nas tak, jak w przypadku tradycyjnego kominka, dla którego musimy wygospodarować trochę miejsca i zapewnić mu instalację kominową.

W przypadku biokominków, kwestię niewielkiej przestrzeni można rozwiązać na kilka sposobów. Jak z tym problemem radzą sobie właściciele małych wnętrz? Najczęściej wybierają ekologiczne kominki naścienne, które swoim kształtem przypominają obrazy czy lustra. Zajmują niedużo miejsca a szklane szybki odbijające światło , optycznie powiększają pomieszczenie. Ciekawą aranżacją są biokominki wbudowane we wnękę, które tworzą majestatyczną linię ognia i rozświetlają ścianę.

Innym rozwiązaniem są ekologiczne kominki wolnostojące w rozmiarze S, które można ustawić na stole, ławie czy regale. Dzięki temu, że są mobilne możemy je przestawiać w dowolne miejsce. Większe gabarytowo urządzenia dobrze jest wyeksponować na podłodze w centralnym punkcie pokoju. Natomiast te w rozmiarze XL najlepiej prezentują się w dużych, przestronnych wnętrzach.

Wybierając rozmiar biokominka kierujmy się wielkością przestrzeni, którą możemy przeznaczyć na usytuowanie tego dekoracyjnego urządzenia.

foto: COCOON, SAFRETTI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *