W pociągłym kształcie – pociągający ogień. W taki sposób, w jednym zdaniu pokusić się można o opis kominka ekologicznego Empire firmy Muenkel.

Foto: Muenkel

Model ten jest smukły i podłużny, a kształt typu slim sprawi, iż biokominek doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o małej powierzchni. Zamontowane w każdej ze ścian prostopadłościanu proporcjonalnie mniejsze prostokąty ze szkła z jednej strony podkreślają linearność i wertykalny charakter formy, z drugiej strony natomiast szyby budują efekt trójwymiarowości, dając panoramiczny dostęp do ognia, co w efekcie końcowym jest o tyle estetyczne, co praktyczne.  To bez wątpienia model godny uwagi, gdyż większość rynkowych propozycji stawia na horyzontalne ulokowanie płomienia, dostosowując kształt do charakteru paleniska i tym samym wykorzystując jedną, maksymalnie dwie możliwości jego eksponowania. W tym przypadku holistyczne prezentowanie ognia czyni go ozdobą samą w sobie i zwiększa wydajność grzewczą kominka.

 Foto: Muenkel

Transparentne właściwości szkła są zestawione z obudową utrzymaną w matowej estetyce dzięki zastosowaniu aluminium proszkowego. Daje to zrównoważony, stonowany efekt, w którym jasność płomienia zestawiona zostaje z nieklarowną, przygaszoną obudową. Mat idealnie współgra z długimi, delikatnymi liniami, wprowadzając atmosferę dyskrecji, tajemniczości i wyrafinowania.

 Foto: Muenkel

Muenkel zaproponował dwa eleganckie i klasyczne rozwiązania kolorystyczne, czyli czerń oraz biel, a także trzy rozmiary do wyboru. Każdy model posiada wygodną rączkę, która ułatwia użytkowanie tego biokominka.

Zmień swój dom w imperium ognia. Uwolnij się od nadmiaru szczegółów i pozwól, bu zapanowała wokół Ciebie harmonia, intymność i spokój.

Foto: Muenkel

 Foto: Muenkel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *