Mobilny charakter biokominków daje nam nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych. Ze względu na to, że do ich funkcjonowania nie jest wymagana żadna instalacja kominowa, z powodzeniem znajdują zastosowanie jako integralna część mebli. Taki duet prezentuje się niezwykle imponująco. Co ważne, spełnia zarówno funkcje użytkowe jak i dekoracyjne.

foto: BUSCHBECK

W jakich rodzajach mebli idealnie komponują się biokominki? Do najpopularniejszych rozwiązań stosowanych przez producentów należą ekologiczne kominki wbudowane w blaty stołów jadalnych bądź kawowych. Meble zaprojektowane w taki sposób, nie tracą swoich walorów użytkowych a dodatkowo zyskują olśniewający efekt w postaci migoczących płomieni. To sprawia, że spędzając czas w gronie najbliższych wokół stołu czy też z przyjaciółmi przy kawie, możemy delektować się nie tylko potrawami czy ulubionymi napojami, lecz również urokliwą grą światła i ognia.

foto: SAFRETTI

Innym ciekawym zestawieniem są biokominki zintegrowane ze stolikami pod sprzęt RTV. Taki mebel oprócz pierwotnej funkcjonalności staje się oryginalną i przykuwającą uwagę ozdobą pomieszczenia. Dodatkowo, doskonale komponuje się z nowoczesnym zestawem kina domowego. Wnętrze salonu dzięki takiemu połączeniu, staje się ciepłe i nabiera przytulnego charakteru.

foto: OZZIO DESIGN

Biokominkowe meble mogą być inspirującą pomocą w kreowaniu przestrzeni w naszych domach. Atrakcyjnym pomysłem na optyczny podział pomieszczenia, jest zastosowanie minimalistycznego regału z półkami i wbudowaną kasetą biokominkową. To dobry sposób, by wydzielić strefę relaksu i wypoczynku ze strefy dziennej. Taka koncepcja może sprawdzić się w sytuacji, kiedy nie chcemy lub nie mamy możliwości zastosowania ścianki działowej. Ażurowy regał z geometrycznie ułożonymi półkami i biokominkiem, którego blask emanuje w obu częściach pomieszczania, to idealne rozwiązanie dla małych powierzchni. Taki niestandardowy i nowatorski system podziału nie przytłacza wnętrza i daje złudzenie optycznego powiększenia. Połączenie ekologicznych kominków z meblami nadaje im zupełnie nowy wymiar użytkowy o designerskim charakterze.

foto: HORUS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *