Decydując się na biokominek w domu, niezależnie od jego projektu, bierzemy pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność, wygodę użytkowania i wygląd. Ma on być przede wszystkim miłym źródłem ciepła w pięknej obudowie. Coraz częściej szukamy również naturalnych akcentów.

Kreatywność i pomysłowość są nieograniczone, niezależnie ilu ludzi się z tym nie zgodzi. Niezaprzeczalnym dowodem na to jest biokominek Axis marki Caleido. Urządzenie dzięki swej specyficznej budowie może służyć w zależności od potrzeb: jako biokominek lub funkcjonalny stolik kawowy. Taką możliwość daje przede wszystkim solidna, drewniana pokrywa. Położona na palenisku zamienia się w blat, na którym możemy postawić filiżankę z kawą, książkę, gazetę czy cokolwiek innego tworząc stolik. Natomiast kiedy korzystamy z biokominka pokrywa może posłużyć jako elegancka taca.

Daniele Lo Scalzo Moscheri projektując model Axis bez wątpienia miał na uwadze zarówno zwolenników oryginalności, nowoczesności i jednocześnie tych, którzy stawiają na ekologię w eleganckim wydaniu. Axis, jak każdy biokominek, to perfekcyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dbają o środowisko naturalne – nie wytwarza spalin ani dymu. Zamiast tego, powstająca w wyniku spalania bioetanolu para wodna, dodatkowo nawilża suche powietrze.

Obudowa biokominka z wysokiej jakości litego drewna doskonale sprawdzi się we wnętrzach w klimacie naturalnym i eco. Staranność i dokładność wykonania sprawiają, że rzeźbiona obudowa urządzenia sama w sobie jest niebanalną i piękną ozdobą dla wygodnych przestrzeni.  Producent opisuje ten model jako „szczęśliwe małżeństwo” i trudno dobrać sformułowanie, które scharakteryzowałoby Axis trafniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *