Biokominek to nazwa zarezerwowana dla urządzeń, które są w 100% ekologiczne – nie wydzielają dymu, gazów i czadu a płyny eksploatacyjne, otrzymywane są z odnawialnych upraw roślinnych. Co ważne, nie zostawiają popiołu jak ich tradycyjne odpowiedniki. Taki sprzęt jest prosty w użytkowaniu , nie wymaga czyszczenia, dodatkowego komina i instalacji.  W jaki sposób jest opalany i gdzie można nabyć biopaliwo do biokominków?

Ogień w takich urządzeniach podsycany jest przez płynne paliwo, produkowane na bazie najwyższej jakości alkoholu etylowego otrzymywanego w procesie destylacji surowców roślinnych. Dodatkowo uszlachetniony i oczyszczony na nowoczesnych urządzeniach molekularnych. Bezwonny bioetanol w postaci biologicznego płynu grzewczego ulega całkowitemu spaleniu. A zamiast groźnych substancji wydziela się nawilżająca pomieszczenie para wodna oraz neutralna ilość dwutlenku węgla równa tej, wydychanej przez człowieka.

Warto jednak wiedzieć, że kominki na płynne paliwo nie są w stanie zastąpić pieca czy ogrzewania CO. Długi czas palenia paliwa w biokominku pozwala cieszyć się ciepłem w zależności od pojemności zbiornika na opał od kilku do kilkunastu godzin. W ten sposób delikatnie ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów biopaliw różnych producentów, z których najbardziej znane są Bionlov i Fanola. Można je kupić poprzez firmowe sklepy internetowe, a niektóre z nich dostępne są również w dużych sieciach handlowych.

Wśród dobrych marek na wyróżnienie zasługuje Bionlov Premium. Płyn grzewczy dostępny w opakowaniach o pojemności 1, 5 czy 10 litrów to najwyższej jakości paliwo bioetanolowe na bazie odnawialnych źródeł energii.  Certyfikowane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania i dbałość o środowisko naturalne. Podczas zakupów warto pamiętać o tych parametrach, ponieważ nie każdy produkt je posiada. Wyżej wymieniony produkt dostępny jest w sklepach sieci Leroy Merlin.

Gdzie-Kupić-Biopaliwo-1

Gdzie-Kupić-Biopaliwo-2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *