Biokominki to odpowiedź projektantów i producentów na współczesne problemy związane z ekologią i stopniem zanieczyszczenia środowiska. Poza ich wymiarem praktycznym, pełnią również funkcję estetyczną i dekoracyjną zarówno we wnętrzach, jak i w ogrodzie.

Jeden z producentów tych biokominków – firma Muenkel Design – proponuje swoim klientom nowoczesne urządzenia służące do ogrzewania przestrzeni nas otaczającej, jak i do jej upiększenia. Na szczególną uwagę zasługuje model Boston.

Masywność i lekkość w jednym modelu

Dużą jego część stanowi podstawa sprawiająca wrażenie stabilnej i trwałej. Projektant tego wzoru inspirował się modnym ostatnio i wdzięcznym w obróbce materiałem, jakim jest beton. Prezentowany tu kominek, szczególnie w jego szarej odsłonie zbliżony jest swoim wyglądem właśnie do tego budulca. Twórcy tego modelu wychodzą jednak poza standardy i proponują urządzenie również w wersji całkiem jasnej – białej oraz tej ciemniejszej – wchodzącej w brąz. Ciężką podstawę połączono tu z lekkim kloszem, w kształcie walca, który umieszczono w górnej części produktu. Stanowi on osłonę igrającego wewnątrz płomienia. Szkło, z którego wykonano klosz, odbija ogień dając więcej światła. Dzięki uniwersalnej, stonowanej kolorystyce i symetrycznemu kształtowi kominka można być pewnym, że urządzenie sprawdzi się we wszystkich wnętrzach.

biokominek-boston-muenkel-design-3

Cała prawda o biokominku

Mimo, że biokominek imituje beton, nie jest wykonany z tego materiału. Do stworzenia tego modelu wykorzystano stal nierdzewną – trwałą i odporną na zarysowania, ale i kontakt z ogniem. Klosz wykonano z piaskowanego szkła. Dlatego też ogień mu nie zagrozi.

Boston marki Muenkel Design jest zasilany bezpiecznym dla środowiska bioetanolem. Jednorazowo możemy napełnić kominek 0,5 litra tego paliwa. Urządzenie posiada moc grzewczą o wartości 1,5 kW. Przy podanej mocy wyżej wspomniana ilość etanolu będzie się spalać około 2 godzin, zapewniając ciepło i miłą atmosferę.

Biorąc pod uwagę zróżnicowane preferencje klientów, producent stworzył biokominek nie tylko w różnych odcieniach, ale również w dwóch różnych rozmiarach. Większy ma głębokość liczącą 44 cm i wysokość liczącą 95 cm. Mniejszy z kolei mierzy 36 cm głębokości oraz 80 cm wysokości. Szklany cylinder w przypadku pierwszego urządzenia ma wymiary 30 cm głębokości na 30 cm wysokości. Drugi, mniejszy posiada klosz, którego głębokość sięga 25 cm, podobnie jak jego wysokość. Całość waży 20 kg. Przemieszczanie tego biokominka nie powinna zatem sprawić większych kłopotów, a taka waga z pewnością nie pozwoli na przewrócenie urządzenia przez wiatr czy szturchnięcia.

biokominek-boston-muenkel-design-2