Projektanci prześcigają się w pomysłach, tworząc coraz to bardziej wymyślne projekty biokominków. Nie od dziś wiadomo, że ich funkcja grzewcza jest najmniej ważna. Biokominki są przede wszystkim doskonałym elementem dekoracyjnym. Czasami jednak warto sięgnąć do najprostszych rozwiązań i pomysłów. Najlepszym przykładem tej idei jest biokominek Ceppo.

Leonardo Fortino – twórca Ceppo – to włoski projektant, który wystawia swoje prace między innymi w Muzeum Treinnale w Mediolanie, w chińskiej Akademii Sztuk Pięknych czy na Międzynarodowych Targach Mebli. Jego projekt jest przykładem, że inspirację do stworzenia czegoś wyjątkowego można znaleźć naprawdę wszędzie.

biokominek-carmet-ceppo-3Geometryczny trend

Ceppo to biokominek o oszczędnej, wręcz ascetycznej formie. Leonardo Fortino do stworzenia tego modelu zainspirował… stolik kawowy. Nie tradycyjny, ale taki, który można dostawić na przykład z boku kanapy. Ceppo swoim kształtem przypomina więc położoną na boku literę “U” lub niedomknięty kwadrat. Mimo prostego kształtu uwagę zwraca dopracowanie każdego detalu: starannie wykończone brzegi i gładki szlif. Na górnym ramieniu Ceppo znajduje się palnik (biokominek jest zasilany na bioetanol). Zgodnie z zamysłem architekta ogień ma dodawać temu urządzeniu dynamiki, rytmu, a także elegancji. Samo światło ma również wywoływać przyjazną oraz ciepłą atmosferę.

Uniwersalność projektu

Biokominek Ceppo jest modelem wolnostojącym. Nie wymaga zatem kłopotliwej instalacji. Został zaprojektowany w taki sposób, aby mógł zdobić nie tylko wnętrze budynku, ale też taras lub ogród. A dzięki wbudowanym kółkom można szybko i sprawnie zmienić jego położenie. Wykonano go z bardzo trwałego metalu. Ceppo dostępny jest tylko, albo aż,  w białym kolorze. Uniwersalność tej barwy sprawia, że biokominek będzie świetnie wyglądał zarówno w bardzo jasnych, nowoczesnych wnętrzach (bardzo dobrze wkomponuje się w styl skandynawski). Będzie również nieoczywistym, kontrastującym elementem dekoracyjnym w ciemnych pomieszczeniach.

biokominek-carmet-ceppo-2