Projekt Crea7ion został stworzony by podkreślić siłę ognia, jego dynamizm i nieuchwytność. Ostre krawędzie, gładkie powierzchnie i delikatne barwy to jego najbardziej charakterystyczne cechy.

Crea7ion to unikalna seria biokominków portugalskiej marki GlammFire. Zespół najlepszych projektantów, wykorzystujących innowacyjne i nietypowe rozwiązania, wyznacza trendy i kierunki na rynku biokominków. Firmę cechuje poszanowanie zasad ekologii i ochrony środowiska. Nowoczesne urządzenia wykorzystują bioetanol, którego produktem spalania są jedynie dwutlenek węgla i para wodna. Ten wysokiej jakości płyn grzewczy nie pozostawia popiołu ani sadzy, a podczas spalania nie wydziela zapachu. W porównaniu do tradycyjnie palonego drewna, bioetanol wyróżnia się wysoką kalorycznością. W zależności od wielkości paleniska i ilości spalanego płynu temperatura w biokominkach Crea7ion rozkłada się w inny sposób. Płomień w wysokości 40 cm oddaje do 3 kW energii, co wystarcza na ogrzanie prawie 20-metrowego pomieszczenia i pozwala cieszyć się przyjemnym ciepłem nawet przez sześć godzin.

Jakość i bezpieczeństwo

Do produkcji każdego z biokominków wykorzystywane są materiały najwyższej jakości, a ich solidna struktura gwarantuje jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Wąska linia płomienia i minimalne zużycie paliwa umożliwiają szybkie zgaszenie paleniska, a sama instalacja urządzenia nie wymaga kanałów wentylacyjnych. Dzięki wewnętrznemu systemowi regulacji, kominek pozwala cieszyć się potencjałem płomienia przy wyjątkowo niskich kosztach.

Wykonane ze stali nierdzewnej biokominki Crea7ion to urządzenia zdalnie sterowane, łatwe w obsłudze, pozwalające na monitorowanie intensywności ognia. Oddzielony od paleniska zbiornik o pojemności trzech litrów oraz pompa kontrolująca przepływ paliwa to dowody na wysoką jakość i wydajność kominków portugalskiego producenta. Producent oferuje również kastomizację: rozmiar biokominka czy pojemność zbiornika na biopaliwo można dostosować indywidualnie do potrzeb.

Zagadkowa nazwa

W przypadku projektu Crea7ion na uwagę zasługuje sama nazwa, w której literę „t” zastąpiono liczbą 7. Ten tajemniczy zabieg nie wynika z przypadku, lecz bogatej symboliki i mitologicznych odwołań. Oprócz Ziemi, w układzie słonecznym krąży 7 planet, w Hinduizmie wyróżnia się 7 czakr, czyli miejsc energetycznych ludzkiego ciała. W religii katolickiej określonych zostało 7 grzechów głównych i tyleż samo cnót, a w mitologii japońskiej nad dobrobytem i długowiecznością czuwa 7 bóstw szczęścia.

Seria biokominków Crea7ion zachwyca, ciekawi i pobudza zmysły. Przedmioty o prostej, geometrycznej formie kryją w sobie bogactwo znaczeń i magicznych skojarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *