Projektanci biokominków wciąż nas zaskakują, wymyślając i tworząc oryginalne, nieoczywiste formy. Albo wręcz przeciwnie – projektując proste i ponadczasowe modele. Czasami też zaskakują, wypuszczając na rynek jeden biokominek w wielu odsłonach. Tak jest w przypadku Cube.

Trójstopniowa elegancja

Niezwykle stylowe, nowoczesne, godne zaufania, o wyjątkowym designie i najwyższej jakości wykończeniu powierzchni – takie są biokominki stworzone przez holenderską markę Safretti. Koncern współpracuje z wieloma cenionymi projektantami. Każdy z nich przenosi na stworzony przez siebie biokominek swoją własną wizję i tym samym dokłada cegiełkę do wyjątkowej kolekcji Safretti.

Seria biokominków wolnostojących Cube to wyjątkowe dzieło znanego i cenionego holenderskiego projektanta Jana des Bouvrie. Cube swoim kształtem przypomina kwadratową bryłę. Jego wysokość, podobnie jak szerokość wynosi 36 cm. Unikatowość tego projektu polega na tym, że jeden biokominek jest dostępny w trzech odsłonach, a dokładniej w trzech wysokościach. Cube W1 jest najniższy i składa się z pojedynczej bryły, a jego głębokość wynosi 59 cm. Cube W2 – o średniej wysokości i głębokości wynoszącej 90,5 cm – składa się z dwóch brył. Z kolei najwyższy z całej serii Cube W3 został złożony z trzech brył. Jego głębokość jest równa 122,5 cm.

biokominek-safretti-cube-2

Kilka poziomów – wiele możliwości

Dzięki swoim niewielkim wymiarom biokominki z serii Cube są niezwykle ustawne i dają nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych. Świetnie wyglądają pojedynczo, stanowiąc centralny punkt wystroju. Niebanalnie wygląda również połączenie dwóch, a nawet trzech modeli. Zarówno w jednym, wybranym pomieszczeniu, jak i na przestrzeni całego mieszkania czy domu. Linia Cube została wykonana z najwyższej jakości materiałów: korpus biokominka jest z kamienia naturalnego, a pokrywę i palnik wykonano z nierdzewnej stali. Dzięki takim rozwiązaniom Cube świetnie sprawdzi się również na zewnątrz budynków: na balkonie lub przydomowym ogródku. Biokominek jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: głębokiej czerni i subtelnej szarości.

Cube to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie boją się ciekawych rozwiązań w urządzaniu domowej przestrzeni.

biokominek-safretti-cube-3