Naturę można wnieść do domu w różnych postaciach. Liczą się nie tylko kwiaty czy domowe zwierzęta. Wystarczy kilka rozwiązań ekologicznych, które będą korzystnie działały na otoczenie i wniosą do pomieszczenia świeży powiew natury.

Łatwo uzyskamy taki efekt. Umożliwia nam to firma Brandoni, która zajmuje się projektowaniem i produkcją ekologicznych kominków przenośnych. Jednym z modeli jest biokominek Equo.

Jak wygląda?

Ekokominek Equo posiada masywną podstawę, która dzięki rozszerzonej dolnej jej części sprawia, że urządzenie będzie stabilne i nie przewróci się. Podstawa została wykonana z litego drewna, zachowanego w jak najbardziej naturalnej formie, aby oprzeć ten model na naturalnych materiałach. Drewniane elementy wyposażenia idealnie komponują się z jasnymi kolorami ścian i umeblowania. Szczególnie eleganckie i nowoczesne staje się pomieszczenie, w którym dominują barwy bieli, a drewniane wyposażenie dopełnia minimalistyczną aranżację i ociepla kolorystycznie pokój.
W górnej części kominka wysypano białe kamyczki i na nich umieszczono otwarte palenisko, z którego wydobywa się ogień. Dzięki temu przyjemne ciepło rozchodzi się po pomieszczeniu.

Ekonomia biokominka Equo

Do wykonania palnika użyto stali nierdzewnej, która zapewnia mu trwałość i gwarantuje dłuższą żywotność urządzenia. Pojemnik zbiornika jest w stanie pomieścić 1,8 l. Przy mocy pracy modelu liczącej 2 kW biokominek będzie bez przerwy pracował przez 4,5 godziny przy pełnym ogniu. Można go jednak zmniejszyć za pomocą haka do regulacji, który jest dołączony przez producenta. Nabywcy mogą zatem regulować intensywność ciepła i wielkość płomieni oraz dostosować je do własnych preferencji. Wysokość kominka sięga 370 mm. Średnica, bo podstawa jest wykonana na planie koła, jest równa 600 mm.
Zestaw, jaki otrzymuje nabywca przy zakupie biokominka zawiera, poza produktem właściwym, 1 l bioetanolu, instrukcję obsługi oraz kamienie ozdobne. Od razu po zakupie można zainstalować produkt i cieszyć się nowym elementem wyposażenia domu.