Kto z nas nie marzył, aby choć przez chwilę potrzymać w dłoni słynną pochodnię, która na każdej olimpiadzie zapala symboliczny znicz olimpijski, rozpoczynając tym samym igrzyska? Dziś mamy taką możliwość. Na wzór takiej pochodni powstał biokominek Flare firmy EcoSmart Fire.

Biokominek przyciąga uwagę swoim niebanalnym wyglądem. Płomień został umieszczony w cylindrze z hartowanego szkła. Jego średnica wynosi 280 mm. Otwarty od góry zbiornik pomaga szybciej rozprzestrzeniać się temperaturze i pozwala odczuwać przyjemne ciepło w pomieszczeniu, w którym ustawiono kominek. Górna część mieści się na czarnym stojaku wykonanym ze stali malowanej proszkowo. Wysokość podstawy sięga 1370 mm. Kominek napędzany jest bezpiecznym dla człowieka i środowiska bioetanolem. Napełnienie nim zbiorniczka, którego pojemność jest równa 2,5 l, pozwala na osiem godzin nieprzerwanej pracy urządzenia i cieszenia się zarówno przyjemną dla ciała temperaturą, jak i widokiem oryginalnego dodatku w mieszkaniu. Dzięki swojej budowie nie jest konieczne podłączanie “pochodni” do przewodu kominowego, gdyż nie produkuje ona związków, które należałoby odprowadzać na zewnątrz pomieszczenia. Do odpowiedniej wentylacji wystarczy uchylone okno. Moc urządzenia sięga 1,7 kW.

biokominek-ecosmartfire-flare-2

Poza praktycznym zastosowaniem biokominek tej marki stanowi gustowny dodatek we wnętrzu. Flare zapewnia doskonały punkt wyjścia dla różnych jego ustawień. Można go właściwie w dowolny sposób komponować z wyposażeniem domu, a także miejsc publicznych, jak klimatycznych kawiarni lub eleganckich hoteli. Jego kolor i kształt pozwalają na optymalne wykorzystanie i łączenie z innymi elementami. Powyższy model biokominka otrzymał nagrodę XVII Rocznego IIDA/HD Award for Excellence w 2013 roku.

biokominek-ecosmartfire-flare-3