Ogień i woda od zawsze były znane jako przeciwstawne sobie żywioły. Ten pierwszy z jednej strony może nieść za sobą zgubne zniszczenia, a z drugiej daje tak pożądane przez wielu ciepło. Woda z kolei działa oczyszczająco i znana jest z tego, że poskramia ogień. A co, gdyby te dwa żywioły ze sobą połączyć?

Kwiatowa inspiracja

Taka idea przyświecała projektantom najnowszego projektu luksusowej marki Glammfire – biokominka Flut. Inspiracją do stworzenia tego modelu były piękne w swej prostocie lilie wodne, swobodnie dryfujące po wodzie. Dzięki prostym, opływowym i szlachetnym liniom eko kominek Flut stanie się ozdobą każdego wodnego zbiornika oraz przestrzeni wokół. Biokominek może być z powodzeniem stosowany w stawach, basenach, zarówno wewnątrz, jak i również na zewnątrz. Na przykład w przydomowym ogródku. Będzie doskonałym dopełnieniem każdej aranżacji, a buchający, niewielki ogień doda nie tylko wyjątkowego ciepła, ale też niesamowitego uroku i charakteru.

Model producenta Glammfire dostępny jest w trzech uniwersalnych i jednocześnie wyrazistych kolorach: czerni, bieli oraz czerwieni, co daje duże możliwości projektowe i aranżacyjne. Te kolory świetnie współgrają bowiem pasują zarówno do szlachetnego drewna, jak i do nowoczesnych, bardziej surowych wnętrz.

biokominek-glammfire-flut

Dbałość o detale

Projektanci przywiązali dużą uwagę do nie mniej ważnych szczegółów. Biokominek Flut wykończono lakierowanym włóknem szklanym. Ponadto sam płomień jest otoczony specjalnie dobranym, odpornym na wysoką temperaturę szkłem. Co więcej, Glammfire proponuje również różne dodatkowe akcesoria, takie jak na przykład akrylowa komora, w której można umieścić biokominek.

Prezentowany model Flut jest stosunkowo niewielki i poręczny. Waży sześć kilogramów. Jego średnica wynosi 404 mm, a wysokość 829 mm. Kominek spala średnio dwa litry przyjaznego dla środowiska bioetanolu. Producent gwarantuje również sześciogodzinny czas spalania.

biokominek-glammfire-flut-2