Paryski szyk i elegancja. To wszystko odnajdziemy w biokominkach stworzonych przez projektantów Ignisial Paris, których inspiracją są najstarsze francuskie budowle.

Montmartre to historyczna dzielnica Paryża położona na wzgórzu. Charakteryzuje ją mnóstwo starych kamienic, które są położone wzdłuż krętych i wznoszących się uliczek. Dzielnica znacznie odróżnia się od reszty miasta. Architekci ze studia Ignisial Paris zainspirowali się tym tajemniczym i pełnym uroku wzgórzem i stworzyli biokominek o tej samej nazwie. Montmartre to kominek wolnostojący z otwartym paleniskiem. Zasilany bioetanolem, przy pełnej wartości paliwa potrafi pracować 4 godziny. Ten nowoczesny ekokominek z wyglądu do złudzenia przypomina wierzchołki wzgórz. Palenisko jest chronione przez szklaną szybkę, która dodatkowo podnosi jego walor estetyczny. Biokominek wpasuje się w nowoczesną stylistykę wnętrza dzięki swojej chromowanej na wysoki połysk strukturze.

biokominek-ignisial-paris-montmartre-2

Inspiracja z serca Paryża

Kolejną inspiracją dla architektów był gmach opery paryskiej, która została wykonana w latach 70. XIX wieku. Biokominek o tej samej nazwie – Opera – jest nowoczesnym i minimalistycznym w wyglądzie urządzeniem, które można ustawić zarówno we wnętrzu, jak i ogrodzie. Posiada on 2,5 litrowy zbiornik na etanol. Biokominek przy pełnej wartości paliwa pracuje przez 4 godziny. Powierzchnia Opery może być wykonana w białym, szarym lub czarnym kolorze z wysokiej jakości tworzywa z delikatnym połyskiem. Opera umili każdy wieczór, zarówno na garden party jako niezwykle szykowny gadżet, jak i w salonie, gdzie spełni funkcję niebanalnego dodatku do wnętrza.

Biokominek jak dzieło sztuki

Utalentowani architekci ze studia Ignisial Paris wnieśli na rynek biokominki w zupełnie nowej odsłonie. Francja od wieków kojarzy się z szykiem, luksusem i wszechobecną sztuką, co sprytnie przemycają w swoich projektach. Architektura Francji łączy odmienne style, dając tym samym wielu artystom pole do popisu w różnych dziedzinach życia.

biokominek-ignisial-paris-opera-3