Doskonały gust i poczucie estetyki są znakiem rozpoznawczym włoskich projektantów. Nie ma znaczenia, czy chodzi o modę, czy o architekturę. Ich projekty są unikalne oraz ponadczasowe. Ubrania chce się nosić, a elementy wystroju wnętrz po prostu mieć. To samo tyczy się biokominków. W ich tworzeniu specjalizuje się marka Acquafuoco. Czym wyróżnia się Gasper, ich najnowsza propozycja?

Biokominki cieszą się niesłabnącą popularnością. Przede wszystkim są przyjazne środowisku. Do ich zasilania używa się bioetanolu, czyli odnawialnego paliwa. Dzięki temu nie emitują dymu, popiołu ani innych zanieczyszczeń. Ponadto ich uruchomienie jest banalnie proste – nie wymagają kominka, ani innych połączeń zewnętrznych.

Docenione piękno

Gasper to stylowe połączenie dwóch materiałów oraz struktur. Karbowana, ceramiczna podstawa  jest otoczona gładkim, przezroczystym szkłem borokrzemowym. Na spodzie  umieszczono palnik, co sprawia, że ten biokominek przypomina świeczkę. Na pewno świetnie sprawdzi się jako jej bardziej przyjazny środowisku zamiennik. Zwłaszcza, że ten model został stworzony z myślą o ustawieniu go na stołach. Będzie również bardzo dobrze wyglądał na ławach, komodach czy też na szerokich półkach. Sprzyjają temu jego niewielkie wymiary. Średnica podstawy jest równa 220 mm, a średnica tuby  wynosi 120 mm. Biokominek jest wysoki na 275 mm.

Kolejną zaletą modelu Gasper jest to, że jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych: w bieli, w klasycznej czerni, w stonowanym brązie oraz w odcieniu, który producent określa, jako gliniany. Każdy z tych kolorów doskonale komponuje się z wysokogatunkowym szkłem, co sprawia, że całość ma bardzo nowoczesny charakter, a Gasper nie zdominuje wnętrza, a jedynie je ozdobi.

Ten pomysł spodobał się nie tylko klientom. Projekt marki Acquafuoco został wyróżniony certyfikatem “Nove”. Jest to włoskie wyróżnienie przyznawane produktom, które odznaczają się ponadprzeciętną dbałością o detale, cechami produkcyjnymi oraz technicznymi.