Ostatnio bardzo modne są geometryczne kształty stosowane w mieszkaniach i domach. Nadają one pomieszczeniom eleganckiego i wytwornego charakteru, a jednocześnie sprawiają, że przestrzeń jest uporządkowana. Zamiast burzyć harmonię panującą w salonie stawianiem tradycyjnego kominka, można zamontować w dziennym pokoju kominek ekologiczny.

Jednym z biokominków wartych uwagi jest model Cuneo marki Ruby Fires. Dzięki kształtowi i kolorystyce sprawdzi się w mieszkaniach urządzonych w różnych stylach.

Pasuje do każdych wnętrz

Ekokominek Cuneo to nowoczesne urządzenie stołowe, które można ustawić w dowolnym miejscu salonu. Kominek można umieścić także na balkonie lub tarasie i nawet w chłodniejsze wieczory cieszyć się buchającym z niego ciepłem. Ponieważ kominek ekologiczny marki Ruby Fires wykonano w klasycznym kolorze szarym, doskonale wpasuje się w każde wnętrze, właściwie bez względu na jego kolorystykę. Elegancji i nowoczesności doda z pewnością salonom, w którym dominuje biel i szarość. Te chłodne na pozór, sprzyjające minimalizmowi kolory zostaną ocieplone przyjemną żółto-pomarańczową barwą płomienia.

Parametry kominka dają wiele możliwości

Przede wszystkim wartym uwagi jest fakt, że ekokominek jest całkowicie bezpieczny dla otoczenia i użytkowników. Ponieważ napędzany jest biopaliwem, nie szkodzi środowisku tak jak dym wydobywający się z tradycyjnego komina. Dzięki dużej powierzchni podstawy modelu kominek jest stabilny. Jeśli jednak przewróci się podczas przenoszenia lub pracy, nie ma obawy, że paliwo wydostanie się z paleniska i spowoduje pożar. Ogień skaczący nad paleniskiem jest dodatkowo ogrodzony szklanymi szybkami z dwóch stron. Zapobiega to wydostawaniu się płomienia (sięgającego często wysokości 20 – 30 cm) poza wyznaczony obszar, a jednocześnie dodaje klasy bryle biokominka.

Obudowę powyższego modelu wykonano z materiału syntetycznego połączonego z kamieniem. Tworzywa te dają efekt surowości i naturalności podstawy urządzenia. Kominek waży zaledwie 14 kg. Nie będzie więc sprawiał kłopotu podczas przenoszenia. Wymiary 530 mm x 105 mm x 260 mm również nie będą utrudniały zmiany miejsca pracy sprzętu. W zbiorniku kominka ekologicznego znajdzie się miejsce na 1 l ekopaliwa. Moc równa 2 kW sprawia, że urządzenie spala około 0,3 l podczas godziny nieprzerwanej pracy. Pracując ciągle posłuży nam około 3 godzin.