W końcu nadeszła wyczekiwana od wielu tygodni wiosna! Dni będą coraz dłuższe i coraz cieplejsze, dlatego warto pomyśleć, jak miło spędzić ten wyjątkowy, pozytywny czas na świeżym powietrzu.

Okres wiosenno-letni sprzyja przesiadywaniu na balkonach, werandach lub w ogrodach. Nawet wieczory, choć jeszcze chłodne, mogą stać się przyjemne na zewnątrz. Aby podgrzać wczesnowiosenną atmosferę wystarczy niewiele. W tym celu luksusowa marka GlammFire zaprojektowała delikatne i gustowne biokominki z przeznaczeniem na zewnątrz.

Subtelny design

Seria biokominków składa się z pięciu modeli: Cronum, Bliss, Tile, Samba i Splash. Każdy z nich może śmiało występować pojedynczo, w zespołach złożonych z kilku kominków jednego projektu, ale równie dobrze będą komponowały się wszystkie wersje w jednej przestrzeni. Kominki ekologiczne marki GlammFire są dostępne w kilku kolorach umożliwiających dowolne dobieranie i dopasowywanie barw produktów. Każdy z nich występuje w bazowym białym oraz czarnym kolorze. Te uniwersalne odcienie można z powodzeniem urozmaicać czerwienią (RAL 3003), różem (RAL 4008) oraz kolorem żółtym (RAL 1021).

Szczególną zaletą kominków ekologicznych z tej serii są ich nieregularne, ale uporządkowane i nadające niesamowitego klimatu wzory. Każdy biokominek jest przeszklony. Na szklanej powierzchni malują się jednak fale, trapezy i prostokąty, które tworzą prześwity. Przez nie wydobywa się światło, jakie daje skaczący wewnątrz, radosny płomień.

biokominek-glammfire-cronum-4

Praktyczne rozwiązania w biokominkach

Kominki ekologiczne wykonano ze stali lakierowanej. Elementy tego modelu posiadają dużą odporność na wysokie temperatury. Szklany klosz w kształcie walca również może bez obaw pracować z żywym ogniem. Nie zostanie stopiony ani osmolony. Średnica kominka sięga 350 mm. Wysokość całej konstrukcji sięga 557 mm. Optymalna wielkość i waga 20 kg pozwala na względnie swobodne przemieszczanie urządzenia z miejsca na miejsce. Ciężar jest jednak tak dopasowany, że umieszczone w ogrodzie lub na tarasie kominki nie przewrócą się i nie zmienią miejsca swojego położenia. Możemy być więc spokojni o własne bezpieczeństwo, ale i o trwałość zdobiącego naszą przestrzeń biokominka. Kominek czerpie 2 kW mocy, która jest mu potrzebna do uruchomienia i podtrzymania pracy tych modeli. Pojemnik wypełniony bioetanolem do pełna, tj. 1,2 litra, przy takiej właśnie mocy spalania pozwala na korzystanie z kominka przez 3 godziny.

biokominek-glammfire-cronum-2