Biokominki nie tylko są efektownym dodatkiem do wystroju wnętrza mieszkania czy domu. Za pomocą odpowiednio dobranego modelu można szybko i z pewną nutką fantazji udekorować nasz ogród, patio czy chociażby pustą przestrzeń przy basenie. Takim rozwiązaniem jest Gustav, najnowsza propozycja od marki Direct Cheminée.

Francuscy projektanci słyną z nietuzinkowych rozwiązań, które zachwycają swoją formą, przepychem i zaskakującymi pomysłami na dekoracje. Niezależnie od tego, czy są to designerzy pracujący z domami mody, czy też z wytwórcami produktów dekoracyjnych, jak pokazuje przykład marki Direct Cheminée.

Niczym totem

Gustav swoim wyglądem nasuwa oczywiste skojarzenia z okrągłą kolumną lub totemem, który dumnie zdobi nasz ogród. To co przykuwa uwagę, to sposób, w jaki udekorowano górną część biokominka. Jest ona bowiem ozdobiona za pomocą geometrycznej “wycinanki”, która przypomina mozaikę lub iskrzący się witraż wypełniony blaskiem buchającego ognia. Konstrukcja tego modelu jest raczej prosta i nieprzesadzona. Podobnie jak zewnętrzny design. Gustav jest dostępny w brązowym kolorze lekko wpadającym w rude tony, wręcz rdzawy. Kolor nie jest jednak jednolity, a lekko cieniowany. Świetnie będzie się zatem komponował z zielenią trawnika, jasną posadzką czy błękitem wody w basenie. Dopełnieniem wystroju będą drewniane elementy lub kamienie.

Najwyższa jakość

Direct Cheminée jest marką, która ponad wszystko ceni sobie wysoką jakość materiałów oraz stosowanego paliwa. Tak jest i tym razem. Do wykonania Gustava użyto szlachetnej stali cortenowej oraz mocnego szkła. Zastosowano tu również ekologiczny bio etanol. Sam kominek nie jest podłączony do żadnego przewodu, a wytwarzane ciepło zostaje w pełni przywrócone. Jest to tak zwane ciepło konwekcyjne: zimne powietrze przekształcane jest w gorące. Warto również wspomnieć, że Gustav generuje stosunkowo niskie zużycie energii – 0,36 litra na godzinę.

Gustav marki Direct Cheminée to hit nadchodzącego sezonu!

biokominek-gustav-direct-cheminee