Co wspólnego ma biokominek Tetris z popularną w latach 80 i 90 –tych grą komputerową ? Nazwa to nie jedyny element łączący włoskie urządzenie z klasyczną układanką. Ekologiczny kominek składa się z kilku modułów, które można dowolnie przesuwać i obracać jak słynne klocki w grze, tworząc w ten sposób różnorodne aranżacje. Mimo wyraźnych podobieństw do słynnej gry, model tego biokominka nie jest zwykłą układanką a wyrafinowanym i niebanalnym rozwiązaniem dla wnętrz.

Choć od wynalazku Tetris – słynnej gry bijącej rekordy popularności minęło ponad 20 lat, wciąż inspiruje nie tylko programistów, ale również designerów biokominków. Tak jak zaprojektowany przez Paolo Grasselli ekologiczny kominek Tetris , należący do luksusowej marki Horus. Mimo że , jego nazwa nawiązuje do popularnej i masowej gry, sam biokominek został stworzony dla wybrańców, którzy są w stanie docenić wykwitną i bezkonkurencyjną formę tego modelu.

Tetris – ekskluzywny mebel
Tetris składa się z trzech elementów – komory paleniska z cokołem oraz dwóch niezależnych półek o różnej wysokości, wzorowanych na klockach w kształcie litery „L”, które można dowolnie przesuwać i obracać. Tym samym konfiguracja tego biokominka zależy tylko od nas w zależności od sytuacji i otoczenia . Od apartamentów po strefy komercyjne. Możemy wykorzystać go jako stolik kawowy, podręczną półkę na książki, efektowną ozdobę czy po prostu jako kominek ogrzewający i rozświetlający przestrzeń. W ten sposób Tetris oprócz funkcji dekoracyjnej może być praktycznym, ale również elitarnym meblem użytkowym. To niezwykle ważne w przypadku małych wnętrz, gdzie ograniczone możliwości nie pozwalają na wstawienie dużej ilości funkcjonalnych i niezbędnych mebli.

Model Tetris dostępny jest w dwóch, uniwersalnych wersjach kolorystycznych : białej oraz czarno –białej. Konstrukcja wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej i szkła ochraniającego przed płomieniami z paleniska jest przykładem nowoczesnego, minimalistycznego designu.

Tetris stawia na ekologię
Oprócz atrakcyjnego designu i funkcjonalności, biokominek Tetris cechuje również ekologia. Urządzenie nie produkuje dymu, czadu i trujących gazów. Podczas spalania bioetanolu wydziela się natomiast para wodna, która idealnie i przyjemnie nawilża pomieszczenie. Pełnię relaksu zapewnia prostota jego użytkowania, którą docenią najbardziej wybredni odbiorcy. Produkt nie pozostawia popiołu, sadzy i nie wymaga czyszczenia. Ekologiczne paliwo spala się przez klika godzin i nie potrzebuje dodatkowego nadzoru. Tetris jest również bezpiecznym rozwiązaniem, co potwierdzają liczne testy i międzynarodowe certyfikaty.
To szczególnie istotne nie tylko w domowym zaciszu, ale również w przestrzeniach komercyjnych, w których biokominek Tetris świetnie się sprawdza ze względu na swoją modularność i możliwość rearanżacji. Ten model to nie tylko bardzo efektowna dekoracja wnętrz, ale też przyjemne ciepło, budujące przytulną atmosferę. Dzięki niemu mamy możliwość podziwiania i delektowania się prawdziwym spektaklem ognia.

INFORMACJE O BIOKOMINKU TETRIS MARKI HORUS:
Wymiary zewnętrzne : 100 x 100 x 46,5 cm
Pojemność paleniska : 2,5 l
Czas palenia : 6 h
Moc grzewcza : 3,5 kw /h
Zużycie paliwa : 0,48 l/h – min 0,32 l/h
Waga: 54.3 kg
Wykończenie: stal nierdzewna, szkło
Kolory : biały, czarno –biały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *