Mocny, wyrazisty akcent kolorystyczny czy ciekawa faktura sprawiają, że wnętrza nabierają charakteru. Nic jednak nie jest w stanie ożywić ich tak bardzo jak niebanalne rozwiązania. Do takich należą biopaleniska do zabudowy holenderskiego producenta RubyFires. Płomienny blask wspaniale rozświetla i ożywia przestrzeń a dodatkowo stanowi okazałą i efektowną dekorację.
Biopaleniska RubyFires idealnie nadają się do zabudowy jak również jako mobilny element tworzący niesamowity nastrój biokominka w każdym pomieszczeniu, w którym się go umieści. Takie paleniska są bardzo elastyczne, ponieważ mogą być stosowane razem z każdym biokominkiem RubyFires jak również samodzielnie w indywidualnych projektach, realizując kreatywne pomysły urządzających wnętrze. Zaadaptowane w kamiennym blacie stołu, półki czy eleganckiego mebla tworzą wyrazistą wstęgę ognia. Możliwości aranżacji jest wiele, w zależności od gustu, wielkości i wystroju wnętrza. Wachlarz modeli o różnych rozmiarach pozwala dostosować biopaleniska do potrzeb użytkowników. Efekt jest nadzwyczajny: żywy ogień nadaje ton pomieszczeniom.
Wysokiej jakości obudowa ze stali nierdzewnej satynowanej lub lakierowanej proszkowo żaroodporną farbą na kolor czarny jest uniwersalnym rozwiązaniem. Zastosowanie w biopaleniskach RubyFires wewnętrzne wkłady ceramiczne o zdolnościach absorpcyjnych pochłaniają bioetanol „jak gąbka”, nie dopuszczając do wydostania się biopaliwa w przypadku przechylenia lub wywrócenia biopaleniska. Ceramiczne wnętrze w przeciwieństwie do innych rozwiązań gwarantuje równomierne, ekonomiczne spalanie bioetanolu i nie dopuszcza do wydzielania nieprzyjemnego zapachu.
To pierwsze i tak dalece zaawansowane palenisko na bioetanol na świecie, które otrzymało certyfikat jakości wydany przez wysoce rekomendowany Niemiecki Instytut Testowy TÜV. Unikalne ceramiczne palenisko RubyFires jest technicznie perfekcyjne i może być zastosowane w wielu rozwiązaniach. Idealnie komponuje się z nowoczesnymi jak i klasycznymi typami biokominków, może również samo być wykorzystywane jako jednostka funkcyjna
i dekoracyjna.