Nie każdy preferuje wyszukane i bogato zdobione dodatki i dekoracje do mieszkania. W ostatnich latach coraz bardziej modny staje się minimalizm i prostota w urządzaniu wnętrz. Tym trendom sprostała firma Living Cuproom, która wypuściła na rynek biokominek Kubik zaprojektowany przez Christiana Piccolo.

Kominek ekologiczny ma kształt prostopadłościanu pozbawionego dwóch równoległych do siebie ścian. Dzięki takiemu rozwiązaniu kominek charakteryzuje się otwartym paleniskiem. Płomień skaczący w kominku bije zatem ciepłem i rozprowadza je po pomieszczeniu, w którym ustawiono biokominek. Urządzenie wykonano z metalu, a na jego dolnej ścianie umieszczono palenisko z dwoma, równoległymi do siebie podłużnymi otworami, z których po uruchomieniu kominka ekologicznego wydobywa się płomień.

Mobilność – duże udogodnienie

Biokominek wyposażono w dwa kółka przymocowane do jednej ze ścian. Znacznie ułatwiają przewożenie urządzenia z miejsca na miejsce. Kominek jest wolnostojący. Można go zatem ustawić w dowolnym miejscu lub pokoju w domu i zmieniać jego położenie zgodne z własnymi upodobaniami i potrzebami mieszkańców. Warto jednak pamiętać o tym, że biokominek marki Living Cuproom jest dwustronny, czyli posiada otwarte na dwie strony urządzenia palenisko. Aby uchronić ściany i przedmioty znajdujące się w pokoju, trzeba ustawić kominek w odpowiedniej od nich odległości. Ekologia w modzie Ponieważ ekokominek jest bezpieczny dla środowiska i taka właśnie idea przyświecała jego producentowi, napędzany jest bioetanolem, który nie zaszkodzi mieszkańcom ani otoczeniu, w którym się go używa. Jak w przypadku każdego biokominka należy pamiętać o odpowiedniej wentylacji mieszkania i otwieraniu okien na czas pracy urządzenia.