Producenci i projektanci prześcigają w się co raz to nowych pomysłach na nowe, oryginalne formy biokominków. Teraz ekologiczne kominki zachwycają i zaskakują swoim kształtem, stając się nierzadko głównym punktem dekoracyjnym wnętrza. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej propozycji od marki RubyFires – Milano.

Firma od zawsze ponad wszystko stawia na stylowe, piękne i jednocześnie nowoczesne wzornictwo. Jej biokominki są ozdobą niejednego mieszkania czy domu. Nie inaczej jest tym razem.

Biokominek niczym surowa rzeźba

Projektanci marki zaproponowali niepowtarzalne połączenie dwóch geometrycznych form – okręgu i kwadratu. Zachwyca nie tylko surowość, ale też doskonała symbioza tych kształtów. Koło symbolizuje bowiem harmonię, równowagę, doskonałość i porządek. Z kolei kwadrat jest znany jako symbol wiedzy, jednolitości, prostoty i zakotwiczenia. Okrąg został wpisany w solidną figurę kwadratu, a całość ustawiono na prostokątnym podeście. Biokominek został wykonany z najwyższej jakości materiału syntetycznego połączonego z kamieniem (obudowa Concrete-look) w szlachetnym, szarym kolorze. Taki zabieg sprawił, że patrząc na ten eko kominek, od razu przywołujemy sobie obrazy eleganckich, surowych rzeźb. Ten model będzie idealnym dopełnieniem dużych, przestronnych pomieszczeń. Doda im klasy i szyku. Neutralna szarość pozwala na dopełnienie wystroju innymi dodatkami w żywszych kolorach: czerwieni, brązie, czy chociażby w zieleni.

biokominek-ruby-fires-milano-3

Funkcjonalna bezpieczeństwo

Niewątpliwą zaletą biokominka Milano jest jego mobilność. Propozycja od RubyFires jest modelem wolnostojącym, co daje dużo możliwości ustawienia kominka i dopasowania go do wnętrza. To eko rozwiązanie nie potrzebuje przewodu kominowego, co daje nieograniczone możliwości instalacyjne: można go z powodzeniem ustawić zarówno w salonie, jak również na tarasie. Nie zapomniano również o bezpieczeństwie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nie ma możliwości wydostania się paliwa, nawet w przypadku przewrócenia biokominka. Jest to również bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Kominek spala przeciętnie 0,3 litra paliwa na godzinę, co daje około trzech godzin nieprzerwanego czasu palenia.

Biokominek Milano od RubyFires jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które szukają nowoczesnych i nietuzinkowych rozwiązań do wystroju wnętrz.

biokominek-ruby-fires-milano-2