Otwarty ogień nie zawsze musi być związany z wypaloną trawą i wszechobecnym popiołem. Aby upiększyć i urozmaicić nasz ogród, taras, czy werandę podczas spędzania w tych miejscach czasu wystarczy jeden niewielki szczegół, który zmieni atmosferę.

Producent biokominków – firma EcosmartFire – oferuje kominki zainteresowanym klasycznymi, ale jednocześnie oryginalnymi rozwiązaniami nie tyle w zakresie ogrzewania przestrzeni, ale raczej dekoratorstwa i upiększania naszego najbliższego otoczenia.

Prostota przede wszystkim

W uatrakcyjnieniu i dekorowaniu domu czy ogrodu nie zawsze chodzi o to, żeby dodatki były wyszukane i bogato zdobione. W dzisiejszych czasach przypominamy sobie, że piękno tkwi właśnie w prostocie. I takie też produkty oferuje Ecosmartfire, oddając do dyspozycji swoich klientów kominek ekologiczny Mix Fire Bowls. To zestaw dwóch palenisk, które różnią się od siebie wielkością oraz kolorystyką. Misy, bo właśnie w takiej formie wykonano te urządzenia, ożywią nasz taras, werandę czy ogród w letnie wieczory. Zarówno większa (MIX850), jak i mniejsza (MIX600) wersja ekokominka jest idealna do umieszczenia na stole, przy którym planujemy spędzić czas. Równie dobrze będzie prezentowała się na podłodze. Tym bardziej, jeśli zamierzamy ułożyć się wygodnie na leżaku czy kocu.

Szczęściarze, którzy dysponują basenami w swoich ogrodach mogą także wykorzystać biokominek w ich wodnym otoczeniu. Kąpiele przy świetle płomieni z pewnością idealnie odprężą i zrelaksują.

Solidne palenisko

Misy stanowiące podstawę kominka, wykonano z wytrzymałego cementu włóknistego. Kominek ekologiczny jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – naturalnej oraz czarnej. Dzięki tej stonowanej i uniwersalnej kolorystyce kominek nie będzie rozpraszał, ale stanowił doskonałe uzupełnienie przestrzeni. Wewnątrz podstawy znajdują się drobne kamyczki lub żwirek, na którym umiejscowiono dopiero okrągły palnik. To z niego po zapaleniu będzie buchał delikatny, ale zdecydowany i ciepły płomień.

Niezaprzeczalną zaletą biokominka jest to, że urządzenie w żaden sposób nie zagraża środowisku, ani człowiekowi. Uruchomić go można za pomocą bioetanolu, który spala się całkowicie, nie pozostawiając sadzy.

biokominek-mix-fire-bowls-ecosmartfire-22