Biokominki występują w różnych , czasem wymyślnych formach. Od tych do zabudowy, przez wiszące aż po wolno stojące. Tym razem sprawdziliśmy, które kształty ekologicznych kominków są najpopularniejsze wśród użytkowników for dyskusyjnych.

Co ciekawe, dużym zainteresowaniem cieszą się biokominki naścienne. Stanowią efektowną dekorację wnętrza i nie zajmują dużo miejsca. To szczególnie ważne dla właścicieli niewielkich mieszkań, którzy nie mogą sobie pozwolić na duże wkłady do zabudowy czy zajmujące dużą powierzchnię, kominki wolno stojące.

Tak naprawdę nie ma reguły co do najczęściej wybieranych kształtów biokominków wśród forumowiczów. Jedni zachwalają tradycyjne modele, inni ubóstwiają nowoczesne fasony. Wciąż jednak ufamy klasycznym formom. Decydujemy się na wkłady biokominkowe w kształcie panoramicznych prostokątów czy kwadratów. W dyskusjach pojawiają się też bardziej śmiałe wizje ekologicznych kominków – okrągłe, eliptyczne czy też trójkątne. Natomiast, nadal niewiele osób myśli o designerskiej formie własnego biokominka. Nie zdajemy sobie sprawy, że urządzenia w takich fantazyjnych kształtach to bardzo oryginalna ozdoba. Może przykuwać uwagę nie tylko naszych gości czy domowników, ale też klientów firm, których biura urządzone są w awangardowym stylu.

Opinie na temat kształtów biokominków jak zawsze są podzielone. Jedni decydują się na wiszące, które zajmują mniej miejsca, inni wybierają większe gabaryty w postaci tych wolno stojących czy do zabudowy. Podejmując decyzję o kształcie biokominka powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim wielkość wnętrza, jego charakter i co najważniejsze, własny gust.

foto: REDWITZ, COCOON FIRE, EBIOS FIRE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *