Biokominki cieszą się coraz większą popularnością. Zaspokajają miłośników ciepła, jakie daje buchający płomień. Trafiają również w gusta nawet najbardziej wymagających wielbicieli nowoczesnych i unikalnych rozwiązań dekoracyjnych do domu czy do mieszkania. Połączenie ognia i ciekawego designu reprezentuje również Nemo FB, najnowsza propozycja marki Safretti.

Piękno czystej formy

Nemo FB narodził się w wyniku kolaboracji koncernu Safretti i cenionego, holenderskiego projektanta Henka Heresa. Powstały biokominek jest prawdziwą reprezentacją idei, jaka przyświeca designerowi. Stworzone przez niego przedmioty mają być zrozumiałe dla wszystkich. Ich linie mają być proste i nieprzekombinowane, a najważniejsza jest harmonia między formą, materiałem a emocjami.

Nemo FB wydaje się być całkowity odzwierciedleniem tych przekonań. Biokominek ma formę prostego kwadratu z pogrubionymi brzegami, które przywodzą na myśl ramę obrazu. Takie wrażenie może potęgować fakt, że prezentowany model został przeznaczony do wbudowania w ścianę. Jego niewielkie wymiary (wysokość: 59,6 cm, szerokość: 59,6 cm, głębokość: 19,5 cm) pozwalają na instalację Nemo FB w praktycznie każdym pomieszczeniu. A jego prosta forma pozwala na całkowitą swobodę aranżacyjną: biokominek świetnie wkomponuje się w proste, wręcz surowe wnętrze, jak również w bogato zdobione pomieszczenia.

Dbałość o materiały

Marka Safretti do produkcji swoich biokominków używa wyłącznie najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu te eko rozwiązania mogą być instalowane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Na przykład na patio lub na balkonie. Nemo FB wykonano z mieszanki stali malowanej proszkowo oraz stali nierdzewnej. Ten model jest dostępny w klasycznym, czarnym kolorze.

Warto również zaznaczyć, że Nemo FB przeciętnie spala dwa litry bioetanolu, a czas jego spalania waha się od sześciu do ośmiu godzin.

Propozycja Nemo FB marki Safretti to propozycja dla tych, którzy szukają oryginalych i unikatowych rozwiązań aranżacyjnych, a jednocześnie ponad wszystko cenią sobie minimalizm i prostotę.

biokominek-safretti-nemo-fb-2