Zabytkowe części włoskich miast słyną z licznych źródełek, z których w upalne dni sączy się woda. Szukać ich możemy przy ściankach tamtejszych kamienic, w zacienionych, niewielkich uliczkach. Taki południowy klimat możemy z łatwością wprowadzić do swojego domu za sprawą biokominka Nuoro marki Ruby Fires.

Biokominki idealnie zastępują standardowe, podłączone do przewodu kominowego, domowe kominki. Są jednak dużo łatwiejsze w użyciu i bardziej ekonomiczne.

Klasyka we wnętrzach

Proste rozwiązania zawsze są najlepsze. Jeśli zatem chcemy wprowadzić do pomieszczenia niebanalny element, a jednocześnie pozostawić je urządzone w minimalistycznym klimacie, idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie biokominka Nuoro – nowoczesnego, portalowego urządzenia w uniwersalnym kolorze szarym. Kominek ekologiczny marki Ruby Fires posiada obudowę typu Concrete-look wykonaną jako połączenie materiału syntetycznego i klasycznego kamienia, dającego efekt surowego, naturalnego tworzywa.

Palenisko biokominka umieszczono w wypustce między dolną a górną jego częścią. Całość ma wymiary, dzięki którym doskonale wpasuje się w przestrzeń, którą ogrzewa. Wysokość kominka wynosi 1190 mm, głębokość jest równa 350 mm, natomiast szerokość sięga 750 mm. Wysokość ognia buchającego z paleniska wynosi 20 – 30 cm.

Bezpieczeństwo i ekonomia

Palenisko ekokominka jest całkowicie bezpieczne dla osób znajdujących się w jego otoczeniu. Nieszkodliwy dla środowiska bioetanol, którym napędzany jest kominek nie wydostanie się nawet po przewróceniu. Biokominek posiada certyfikat TUV, który daje pewność, że urządzenie przed sprzedażą zostało szczegółowo przetestowane, a podane w specyfikacji dane są oparte o rzeczywiste wyniki.

Produkt można zamontować właściwie w dowolnym miejscu. Pojemność biopaleniska wynosi 1 l. Urządzenie posiada moc liczącą 2 kW, co sprawia, że kominek zużywa 0,3 l paliwa podczas godzinnej pracy. Może więc bez przerwy działać przez 3 godziny. Produkt jest wyposażony w obudowę, biopalenisko, szyby z mocowaniami i rączki. Nabywca otrzyma również lejek i zapalniczkę oraz instrukcję obsługi, aby od razu mógł wykorzystać zakupiony produkt. Ekokominek ma dwuletnią gwarancję i można go wyposażyć w dodatkowe akcesoria.