Jednym z atrybutów starożytnej Grecji, z jakimi kojarzone jest to państwo i ta epoka to płomień bogów zamieszkujących wzgórze Olimp. To właśnie tamte mityczne czasy i legendarne miejsce zainspirowało projektantów firmy Glammfire do stworzenia tego wyjątkowego biokominka.

Kominek ekologiczny Olympo Table marki Glammfire to niedużych rozmiarów model niosący zarówno niesamowite doznania estetyczne, jak i przyjemne ciepło, które ogrzeje wnętrza naszego mieszkania i wprowadzi namiastkę antycznego klimatu. Wysokość tego urządzenia sięga 27 cm, dlatego zmieści się zarówno na środku stołu, przy którym zasiądziemy w rodzinnym gronie, jak i na niewielkiej półce, a nawet na podłodze przy kanapie. Biokominek ma kształt walca, a palnik urządzenia umieszczono w prostej, wykonanej z żaroodpornego szkła obudowie. Nastrój wprost z greckich mitów wprowadza jednak wierzchnia warstwa obudowy kominka, która swoim kształtem przypomina ogień tańczący wewnątrz eko kominka. Wykonane ze stali nierdzewnej, lakierowane różnymi kolorami płomienie towarzyszą temu żywemu, pojawiającemu się w środku biokominka za sprawną bioetanolu, który umożliwia pracę powyższego modelu. Palnik jest w stanie pomieścić 400 ml paliwa. Umożliwia to dostarczenie 3 h niesamowitej, antycznej i ciepłej atmosfery w pomieszczeniu. Średnica podstawy licząca 158 mm pozwala na stabilne ustawienie kominka Olympo bez obaw, że model ten się przewróci.

Projektanci proponują wybór obudowy biokominka w kilku podstawowych kolorach: m.in. czarnym, szarym, niebieskim, zielonym, żółtym, czerwonym. Projektant wybór pozostawia jednak nowym właścicielom kominka Olympo. Do ich preferencji jest w stanie dostosować te elementy modelu, wpływające na jego wygląd i estetykę.

biokominek-olympo-tabletop-glammfire-2