Małe jest piękne. To prawda. Ale nie oznacza to, że duże jest gorsze. Z takiego założenia wyszli architekci współpracujący z marką Ecosmart Fire i stworzyli serię biokominków dedykowanych dużym pomieszczeniom.

Ecosmart Fire to “mądre” rozwiązanie dla środowiska. Biokominki są napełniane bioetanolem e-NRG, który nie wydziela szkodliwego dymu, sadzy, popiołu i innych szkodliwych substancji.

Stworzony dla dużych przestrzeni

Biokominki będące częścią serii XL zostały stworzone z myślą o przestronnych wnętrzach i dużych przestrzeniach. Utrzymano je w nowoczesnym stylu, jednak ze względu na swoją prostą i oszczędną formę doskonale wkomponują się w każde pomieszczenie. Czym się charakteryzują? Ecosmart stworzyło linię biokominków o podłużnym kształcie i otwartym palenisku otoczonym pojemnikiem, który wykonano ze stali nierdzewnej. Wydawać by się mogło, że takie rozwiązanie jest ryzykowne. Nic bardziej mylnego. Projektanci zadbali o bezpieczeństwo, instalując specjalny system “flip lid”. Jest to system odcinający, który w razie niebezpieczeństwa gasi ogień, a także kontroluje jego rozmiar. To eko rozwiązanie zadziała w każdej temperaturze i w każdych warunkach atmosferycznych, dzięki czemu będzie doskonałą ozdobą przydomowego ogrodu lub tarasu.

biokominek-ecosmart-fire-xl900-2XL x 3

Decydując się na rozwiązanie od marki Ecosmart możemy wybrać jeden spośród trzech dostępnych rozmiarów: XL900, XL700 i XL500. Pierwszy z nich jest najdłuższym i najbardziej popularnym modelem. Pojemność palnika wynosi bowiem 9 litrów, a maksymalny czas spalania wynosi od 8 do 13 godzin. Minimalna powierzchnia użytkowa dla XL900 wynosi 110m3. Z kolei XL700 to pojemność równa 7 litrów przy czasie spalania wynoszącym od 7 do 12 godzin i minimalnej powierzchni 90m3. XL500 jest najmniejszym spośród największych: jego pojemność wynosi 5 litrów, a minimalna wymagana powierzchnia jest równa 80m3.

Jeden biokominek – wiele możliwości

Rozwiązanie XL, mimo sporych gabarytów, zachwyca uniwersalnością. Czysta forma łatwo komponuje się z różnorodnymi materiałami, takimi jak: beton, drewno, marmur czy kamień. Świetnie wygląda z istniejącymi już szafkami, półkami, ścianami, słupami, tak naprawdę z każdym elementem wystroju. Odpowiednio zabudowany stworzy wrażenie “prawdziwego” kominka, a otoczony szkłem i ustawiony na środku pomieszczenia, stanie się głównym elementem jego wystroju. Dobrym rozwiązaniem jest również łączenie różnych rozmiarów ze sobą. Możliwości jest nieskończenie wiele. Zwłaszcza, że XL od Ecosmart Fire to rozwiązanie idealnie pasujące zarówno do prywatnych domów, jak i do przestrzeni publicznych, jak hotele czy restauracje.

biokominek-ecosmart-fire-xl900-3