Aromatyczne potrawy, nastrojowa muzyka, wino i świece. To przepis na romantyczny wieczór w towarzystwie ukochanej osoby. Ale czy tylko świece potrafią stworzyć wyjątkowy nastrój? Może warto wyjść poza konwenanse i urządzić romantyczny wieczór przy biokominku? Dlaczego?

Biokominki na równi ze świecami stanowią dekoracyjny a jednocześnie romantyczny akcent. Co ważne, występują w wielu rozmiarach i możemy je z powodzeniem wykorzystać jako ozdoba stołu. Przede wszystkim, ekologiczne kominki są w przeciwieństwie do świec bardzo bezpieczne. Nowoczesna technologia i najwyższa jakość materiałów, z których są wykonane, potwierdzona licznymi testami i międzynarodowymi certyfikatami gwarantuje ich bezpieczeństwo. Wyposażone w opcję samogaszenia nie stwarzają żadnego zagrożenia pożarowego. W razie wywrócenia urządzenia, ogień automatycznie gaśnie. Szklana osłona, stosowana w tego typu ekologicznych kominkach nie nagrzewa się i przy przypadkowym kontakcie, nie powoduje oparzeń. Biokominki są ekologiczne, ponieważ nie produkują dymu, czadu i innych gazów.

Ze świecami niestety nie mamy takiej pewności. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by spowodować zagrożenie pożarowe. Zwłaszcza, kiedy w pobliżu znajdują się łatwopalne materiały. Rozlany na meblach wosk to kolejny kłopot, z którym nie jest łatwo walczyć. Niestety w takiej sytuacji, nawet najbardziej romantyczna kolacja może przerodzić się w upiorny koszmar. Dlatego może warto pójść z duchem czasu i zastąpić świece biokominkiem, który uprzyjemni romantyczne chwile we dwoje.

romantyczny biokominek Foto: Safrettiromantyczny biokominek2foto: PlanikaFire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *