Łazienka jest jednym z tych najważniejszych pomieszczeń, w którym szczególnie szukamy relaksu i odpoczynku po trudach dnia codziennego. W uzyskaniu romantycznej i relaksującej atmosfery przy kąpieli z pewnością bardzo dopomoże światło płonącego biokominka.

Zalety dekoracyjne biokominka w łazience chyba nie trzeba zachwalać. Mieniący się blask płomieni w połączeniu z pięknymi płytkami ceramicznymi może dać niesamowite efekty wizualne. Będzie to bardzo oryginalny i wyjątkowy akcent w aranżacji wnętrza łazienki. Łazienkowy biokominek z pewnością zwróci uwagę gości i pozostanie na długo w ich pamięci. Nie często bowiem zdarza się żeby w mokrym pomieszczeniu, jakim jest niewątpliwie łazienka, natrafić na niezwykle miłe w odczuciu rozgrzewające palenisko.

Oprócz funkcji dekoracyjnej, biokominek w łazience bardzo dobrze spełni swoją funkcję grzewczą. Sprzyjają temu zazwyczaj niewielkie rozmiary pokoi kąpielowych oraz wykończenie ścian i podłóg płytkami ceramicznymi, które odznaczają się bardzo dobrą akumulacją ciepła. Montaż biokominka w łazience jest szczególnie zalecany tym, dla których istniejąca instalacja grzewcza jest niewystarczająca dla ich komfortu użytkowania. Wiele osób lubi bowiem wyjątkowo wysokie temperatury w łazience, czemu nie trzeba się za bardzo dziwić. Kiedy wychodzi się z ciepłej kąpieli w zimną przestrzeń łazienki nie jest to zbyt przyjemne, a i o przeziębienie nie trudno. Tak więc ciepło roztaczające się z biokominka w każdy kąt pomieszczenia będzie przez nas szczególnie pozytywnie odczuwane i zabezpieczy nas w jakimś stopniu przed zachorowaniem.

fot. DECOFLAME, BIOPASJA.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *