Coraz bardziej modne stają się wnętrza w klasycznej kolorystyce bieli połączonej z czernią i szarością. Kolory te doskonale prezentują się na marmurowych powierzchniach, dzięki czemu nadają pomieszczeniu elegancji. Ponieważ marmur bije jednak nieco chłodem, warto ocieplić klimat w takim pomieszczeniu, umieszczając w nim żywy ogień.

Taką możliwość daje firma Antolini Italy, która stworzyła marmurowy biokominek i umieściła go w serii SIR/A Edition. Ten monumentalny, aczkolwiek nie nachalny model nada wnętrzu nieco antycznego klimatu i sprawi, że poczujemy się jak na Wzgórzu Olimp za czasów greckich bogów. Kominek przeznaczony jest do montażu na stałe. Przy marmurowym kamieniu, który stanowi wyrafinowany, a jednocześnie minimalistyczny element dekoracyjny, jest bowiem umieszczony palnik otoczony drobnymi, wbudowanymi w podłoże kamyczkami, które imitują rozgrzany żwir.

biokominek-sira-antolini-2

Biokominek można ustawić przy ścianie lustrzanej. Daje to niesamowity efekt nie tylko większej przestrzeni w pomieszczeniu, ale również podwójnego płomienia zapewniającego więcej światła. Ogień jest widoczny dzięki tunelowi, który posiada biokominek w dolnej jego części. Z racji swoich dużych rozmiarów i kształtu najlepiej montować kominek w większych pomieszczeniach. W ten sposób będzie on lepiej wyeksponowany.

biokominek-sira-antolini-3