Biokominek może być wspaniałym pomysłem na urozmaicenie ściany działowej, za pomocą której będziemy chcieli oddzielić dwie części pomieszczenia. Gotowym rozwiązaniem może być model Bi-side firmy Horus.

Ten prosty biokominek stanowi prostokątna konstrukcja przystosowana do montażu w ścianie, otwarta z obydwóch stron. Dzięki otwartej na przestrzał budowie biokominka widzimy drugą stronę pomieszczenia, obserwując ją spoza migotających płomieni paleniska. Widoczne po drugiej stronie wnętrze nabierze wówczas subtelności, uroku i pewnej tajemniczości. Z tego względu, że efekt wizualny nadaje tu reszta ściany otaczającej biokominek, model ten może być dopasowany zarówno do wnętrz klasycznych, jak i bardzo nowoczesnych.

Pamiętajmy, że ze względu na montaż biokominka w konstrukcji ściany, musimy zaplanować go w odpowiednim czasie w harmonogramie przeprowadzanych robót budowlanych. Oczywiście jego montaż po pomalowaniu już ścian jest również możliwy, ale będzie wymagał małych przeróbek i poprawek.

BIOKOMINEK – DANE TECHNICZNE

Wymiary zewnętrzne: 75 cm x 40 cm x 75 cm

Pojemność zbiornika paliwa: 2,5 l

Czas spalania: 6 h

Zużycie paliwa: 0,45 l / h

Waga: 21.4 kg

Wykończenie: Stal nierdzewna

RAMKA ZEWNĘTRZA

Wymiary zewnętrzne: 87 cm x H82 cm x P 1.5 cm

Waga: 4.25 kg

Wykończenie: Stal nierdzewna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *