Nadejście wiosny to nie tylko okazja do wiosennych porządków. To również doskonały pretekst, aby zmienić coś w wystroju naszego mieszkania czy domu. I wprowadzić tam trochę świeżości. Szukając ciekawych i nietuzinkowych rozwiązań, przeglądając różne obrazy i dodatki, warto rozważyć zakup biokominka.

Najnowsza propozycja od włoskiej marki Brandoni – model Square – to projekt utalentowanego, włoskiego projektanta Alexa Sacchetti. Designer współpracujący dotąd z takimi markami jak Siemens czy Alfa Romeo, tym razem postanowił zadbać o wystrój wnętrz.

Siła tkwi w prostocie

Square został zaprojektowany w taki sposób, aby bez problemu mógł wkomponować się w każde pomieszczenie. Kwadratowy biokominek został przeznaczony do zawieszenia na ścianie. Siłą tego projektu jest bez wątpienia jego uniwersalna i geometryczna forma. Dzięki temu pasuje do prostych i surowych wnętrz, stanowiąc centralny punkt ich wystroju. Nie robi też konkurencji bogato zdobionym pomieszczeniom. Świetnie wygląda w połączeniu z ascetyczną, surową ścianą, jak również dobrze komponuje się z wyrazistymi barwami oraz ze wzorzystą tapetą. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest zawieszenie tego biokominka w otoczeniu obrazów lub zdjęć. Jedno jest pewne. Za każdym razem przyciąga wzrok i dodaje pomieszczeniu “tego czegoś”, unikalnego niepowtarzalnego charakteru.

Szlachetne materiały

Square to nowoczesny projekt. Dlatego z wyjątkowo starannie dobrano materiały, jakich użyto do jego wykonania. Do konstrukcji palnika użyto nierdzewnej stali, a z kolei rama została stworzona z dwóch materiałów: z malowanej stali i szkła. Zachwyca również szeroka gama kolorów. Square jest dostępny między innymi w klasycznej czerni, ciemnym fiolecie, stonowanej kawie, delikatnym kremie, jak również w żywych kolorach: czerwieni lub zieleni.

Dla tego modelu wmontowano zbiornik na bioetanol o pojemności 1,3 litra, co daje przeciętny, nieprzerwany czas pracy równy 3,5 godziny. Square waży 37 kilogramów, a jego wysokość ma 760 mm, podobnie zresztą jak szerokość.

Podaruj swojemu wnętrzu odrobinę świeżości. Przywitaj wiosnę z marką Brandoni!