Utalentowany projektant Stéphane Perruchon zasłużył się dla branży biokominków bardzo nowatorską, dostępną w kilku kształtach koncepcją modelu Babylon.

Ultra cienki design mile zaskakuje swoją oryginalnością i mobilnością. Rozmiary biokominka pozwalają na jego ustawienie i dogrzanie w dowolnej części domu.

Inspiracją projektanta było nawiązanie do wiszących i kaskadowych tarasów starożytnego Babilonu oraz nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Hasłem przewodnim przy tworzeniu tego biokominka było: „Twój dom jest tam gdzie serce twoje”. Tak więc projekt ten z pewnością zasługuje na umiejscowienie w centralnym miejscu domowego ogniska.

Konstrukcja składa się z cienkiej ramy i paleniska, podwieszonego na kilku stalowych, prawie niewidocznych linkach. Palenisko zdaje się unosić w powietrzu w centralnym punkcie konstrukcji. Dzięki temu biokominek odznacza się bardzo lekkim i zwiewnym wyglądem. Dostępny jest w kilku kolorach i kształtach: kwadratowym, prostokątnym, okrągłym, cylindrycznym, a nawet w kształcie piramidy. Model prostokątny może być ustawiony pionowo lub poziomo. Każdy znajdzie kształt zaspokajający swoje oczekiwania.

Ten biokominek z pewnością znajdzie wielu fanów wśród zwolenników kominków ekologicznych. Będzie idealnie pasował do wnętrz minimalistycznych, nowoczesnych i industrialnych.

fot. Stéphane Perruchon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *