To sformułowanie zadomowiło się w naszym języku już dawno. Oznacza ciepło, poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Tymczasem dziś mamy na myśli dosłowne znaczenie tej frazy. I takie właśnie domowe ognisko chcemy Wam zaprezentować.

Firma Ecosmartfire zaprojektowała ciekawie wyglądający, oryginalny i piękny biokominek Stix. Tym, którzy pragną urozmaicić nieco swoją domową przestrzeń i dodać jej nowoczesnego, niebanalnego klimatu, proponujemy właśnie powyższy model.

Płonący stos

Model kominka ekologicznego marki Ecosmartfire to majstersztyk projektantów. Pomysłodawca kominka, który swoją formą przypomina płonące ognisko, zachwycił się kształtami geometrycznymi i na ich wzór stworzył regularną, symetryczną, lecz nie nudną bryłę biokominka. Zarówno podstawa, jak i palnik zostały zaprojektowane na planie koła. Stos składa się z prostych, ułożonych lekko pod skosem “patyczków” oraz okrągłego palnika, między którymi znajduje się miejsce na płomień. Całość utrzymana jest w stonowanej, lecz eleganckiej kolorystyce. Srebrna lub czarna, uniwersalna barwa pozwoli na postawienie kominka w pomieszczeniach urządzonych w różnych odcieniach. Najlepiej sprawdzi się w salonie, który stanowi reprezentatywną część każdego domu.

Korzystania z biokominka nie trzeba jednak ograniczać jedynie do pomieszczeń zamkniętych. Przeznaczony jest również na taras, werandę, a nawet do ogrodu.

biokominek-stix-ecosmartfire-2

Jak działa biokominek?

Urządzenie oferowane przez markę Ecosmartfire wykonane zostało ze stali nierdzewnej lub ze stali malowanej proszkowo, odpornej na działanie czynników zewnętrznych o skrajnej temperaturze. Stalowe rurki imitujące drewniane paliki zostały przymocowane do palnika, osłaniając jednocześnie miejsce przeznaczone dla płomienia. Kominek zasilany jest bioetanolem. Dzięki tej bezpiecznej dla środowiska i człowieka substancji zyskujemy nie tylko komfort użytkowania, ale również możliwość stosowania kominka w pomieszczeniach, bez konieczności doprowadzania otworu wentylacyjnego do urządzenia. Bioetanol nie jest substancją dymiącą.

W kominku ekologicznym umieszczono zbiornik na paliwo napędzające urządzenie. Pojemność licząca 2,5 litra zapewnia około 8 – godzinną pracę urządzenia. Możemy zatem przez długi czas cieszyć się widokiem i przyjemną temperaturą w jego sąsiedztwie.

biokominek-stix-ecosmartfire-3