Ten kominek doskonale wkomponuje się w przestrzeń o znacznych rozmiarach, więc jeśli dysponujesz powierzchnią, która potrzebuje dodatkowych, a jednocześnie minimalistycznych dekoracji to powinieneś zwrócić uwagę na biokominek Sunday Best marki Ductal.

Jak z ery wikingów

Ekokominek jest nie tylko praktycznym elementem wyposażenia domu, ale również stanowi jego dekorację. Płomień podskakujący na palenisku doskonale ogrzewa atmosferę pomieszczenia. Został wykonany we współczesnym stylu, dlatego będzie idealnym dopełnieniem nowoczesnych wnętrz mieszkań i domów. Mimo nowoczesnego i modnego wyglądu, zawiera elementy charakterystyczne dla dawnych epok. Kamień i tworzywo, które imituje miedź lub skórę przywołuje skojarzenia z erą wikingów. Z takim elementem domowego wyposażenia możemy poczuć się jak ówcześni ludzie.

Bryła kominka wraz z paleniskiem jest przeznaczona do wbudowania. Będzie zatem stabilnie umieszczona, a tym samym całkowicie bezpieczna w użyciu, mimo otwartego na pokój paleniska. Płomień jednak nie powinien wydostać się poza ramę kominka. Urządzenie ma regularny, prostokątny kształt. Geometryczne elementy służą uporządkowaniu przestrzeni, w której się znajdują i nie zaburzają jej harmonii.

Praktyczne rozwiązania

Biokominki to ekologiczne paleniska, które nie potrzebują połączenia z przewodem kominowym. Ponieważ są zasilane bioetanolem, czyli paliwem, które całkowicie się spala, nie ma potrzeby odprowadzania resztek dymu na zewnątrz. Należy jednak pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczenia, w którym postawimy taki biokominek.