Żywy ogień najlepiej prezentuje się w surowej oprawie, ożywia i uzupełnia jednolitą formę. Projektanci biura OPERSTONE sięgnęli po najbardziej powszechny materiał budowlany akcentując jego niezwykłość. Specjaliści od estetycznych form przemysłowych wskazują na cieplejsze oblicze betonu.

Sekret sztucznego kamienia

Beton, uważany za wymagający element dekoracyjny, oferuje niezliczone możliwości aranżacyjne. Doskonale odnajduje się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i komercyjnych. W wielu przypadkach stanowi fundament projektu, jego podstawę. Beton pasuje do wnętrz industrialnych, choć dla ostatecznego efektu, decydujące znaczenie ma kolor i materiał, z jakim go zestawimy. Surowa faktura i gładka powierzchnia to połączenie kontrastowe, a jednak wyjątkowo oryginalne, o zaskakującym potencjale. Nie dziwi więc, że to właśnie beton stał się inspiracją i ostatecznym kierunkiem dla projektantów OPERSTONE.

Wedle życzenia

Najnowsza propozycja krakowskich ekspertów w dziedzinie designu to biokominek OPER 01 i 02 niebanalny, choć prosty w formie. Studio świadome potrzeb i upodobań klientów, stworzyło biokominek w formie stojącej i wiszącej, realizowane na indywidualne zamówienie. Idea obu konstrukcji jest taka sama – sprowadzona do absolutnego minimum. Prostokątna bryła kryje w sobie prawdziwe drewno i choć to jedynie dekoracja, kominek zyskuje niepowtarzalny wymiar. Tradycyjny, wręcz klasyczny. To nietypowe palenisko o wieloaspektowym charakterze, podobnie jak poprzedni projekt biura OPERSTONE – biokominek Bion, doskonale nadaje się do loftów i miejsc o dużej, przeszklonej powierzchni. Palenisko zabezpieczone szybą z hartowanego szkła zamyka płomień i skutecznie zatrzymuje ciepło. Minimalistyczny kształt kominka sprawia, że urządzenie z łatwością dopasowuje się do estetyki każdego wnętrza, delikatnie eksponuje, dodaje elegancji.

Beton to wbrew pozorom niezwykle plastyczny materiał, ulegający działaniom i repozycjom. Znajduje zastosowanie w architekturze i wzornictwie, jednak tylko w połączeniu z ogniem ożywa, staje się elementem, który zachwyca, a nawet rozgrzewa.

Biokominek można zamówić w internetowym sklepie flamino.pl,  lub u producenta Operstone. Cena biokominka Oper 01 to 4500 PLN.

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *