Dla starożytnych cywilizacji ogień symbolizował zmienność i walkę. Przedstawiany jako istota wszechrzeczy miał stanowić przyczynę stworzenia świata i trwać w nieskończoność. Ujarzmiony w paleniskach oddał człowiekowi kontrolę nad swoim losem, lecz nie nad tajemnicą. Co jeszcze kryją w sobie płomienie DELTA?

delta-mcj-Akii Juliushi-3

Kominek DELTA to ekologiczne i eleganckie rozwiązanie polskiego producenta MCJ, zmodyfikowane przez projektanta Akii Juliushi. Artysta zamienił masywną, stalową podstawę, przedstawioną w pierwotnym projekcie MCJ, na element naturalnie kojarzony jako źródło ognia – drewniane polano w kształcie sześcianu. Z wnętrza, ozdobionego stalą paleniska wydobywają się płomienie w kształcie delty – znaku niosącego szczególną treść dla starożytnych.

delta-mcj-Akii Juliushi-2

Biokominek o niezwykłym znaczeniu

Litera i symbol matematyczny – podobnie jak pulsujący płomień o zmiennych kształtach tak i delta stanowi dopiero początek rozważań o jej prawdziwym znaczeniu. Jaką informację niesie? Tańcząc na palenisku każde wnętrze wypełni odrobiną tajemnicy. Drewniany element wprowadzony przez Akii Juliushi to ukłon w kierunku świata przyrody i zarazem ilustracja idei powstania biokominków – ekologii. Modele dostępne w najszlachetniejszych gatunkach litego drzewa – zebrano, merbau, czy drewno tekowe komponują się z każdą, najbardziej ekskluzywną aranżacją.

delta-mcj-Akii Juliushi-1

Poza schematami

Minimalizm, modernizm czy ogród z basenem, DELTY nie ogranicza żaden styl ani przestrzeń. Biokominek cechuje całkowita swoboda przemieszczania  i niezależność od instalacji kominowych. Źródłem ognia jest bioetanol umieszczony w specjalnym pojemniku wewnątrz paleniska. Płyn w procesie spalania nie emituje dwutlenku węgla, ani nie produkuje nieprzyjemnych zapachów, sprawiając że kominek jest przyjazny nie tylko dla środowiska, ale i człowieka.

delta-mcj-Akii Juliushi-5

Gra świateł

Elementem dodatkowo rozświetlającym i ozdabiającym biokominek są specjalne kamienie Akostone firmy Akowood. Wykonane z ogniotrwałej ceramiki emitują wyjątkowy blask podczas palenia się ognia w biokominku. Ich świetlista powierzchnia odbija płomienie dobiegające z paleniska tworząc wyjątkową iluminację.

delta-mcj-Akii Juliushi-4

Biokominek DELTA realizowany jest na zamówienie. Cena zależna jest od wybranego drewna (3500-4500 zł).

delta-mcj-Akii Juliushi-6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *