Jak prawdziwy kominek

Gusta są różne. Jedni preferują nowoczesne wyposażenie i dodatki do domowego ogniska, inni z kolei wolą tradycyjne jego elementy. Aby spełnić oczekiwania wszystkich, firma Giovanna Talocci – jeden z bardziej znanych projektantów i producentów kominków ekologicznych na świecie – wypuścił biokominek TFC, który idealnie wpasuje się w każde wnętrze.

Biokominek w wersji tradycyjnej

Projektanci stworzyli model wbudowany we wnękę w ścianie. Dzięki temu choć w niewielkim stopniu upodobni się do tradycyjnego kominka, który wprowadza do pomieszczenia domowy, ciepły klimat. Biokominek posiada palenisko umieszczone we wnęce, w którym skacze ogień. Zaletą takiej wersji kominka jest ekologiczne rozwiązanie, które nie wymaga posługiwania się drewnem na rozpałkę i nie potrzebuje podłączenia do przewodu kominowego. Jego montaż nie jest więc skomplikowany. Kominek może być instalowany w ścianach murowanych oraz gipsowo-kartonowych.

Biokominek w wersji nowoczesnej

Urządzenie ma formę prostokąta. Ten smukły, a jednocześnie atrakcyjny i niebanalny kształt ekokominka daje minimalistyczny, a dzięki temu również oryginalny efekt. Dzięki takiej zabudowie biokominek może być zainstalowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Możemy więc cieszyć się miłą atmosferą zarówno podczas chłodnych wieczorów spędzonych pod kocem i z książką w ręku, jak i na werandzie, podziwiając gwiazdy.

Kominek jest wykonany w modelu o zamkniętym palenisku. Nie ma więc obawy, że bioetanol, którym napędzany jest biokominek wypłynie z palnika, a ogień wydostanie się na zewnątrz.

Kolory i wymiary kominka ekologicznego marki Falper mogą być personalizowane na życzenie klienta.

biokominek-falper-tfc-2