Biokominki Thorpe – zaprojektowane przez Domenico Lo Guidice – to najnowsza propozycja włoskiej firmy Altro Fuoco. Projektant zadbał nie tylko o ich funkcjonalność, ale – przede wszystkim – o oryginalny i elegancki design.

Biokominki zostały stworzone na kształt masywnego wazonu. Utrzymano je w starożytnej stylistce z domieszką nowoczesnego muśnięcia, co sprawi, że dodadzą klasy każdemu wnętrzu. Idealnie wkomponują się zarówno w modernistyczną, dosyć surową przestrzeń, jak i we wnętrze z duszą, stworzone na przykład w drewnie. Ponadto niewielkie, filigranowe wymiary produktu – ekologiczny kominek Thorpe jest wysoki na 95 cm, a obudowa w najszerszym miejscu ma wymiary 35 na 35 cm – zapewniają jego doskonałą ustawność i umieszczenie w dowolnie wybranym miejscu.

biokominek-thorpe-altro-fuoco-2

Cztery różne odsłony biokominka Thorpe

Zaletą propozycji od Altro Fuoco jest mnogość wariantów tego samego modelu. W obrębie linii biokominków Thorpe znajdziemy cztery różne propozycje. Thorpe glass to subtelne biokominki wykonane z kolorowego szkła. Projektant proponuje trzy wyraziste i zarazem uniwersalne propozycje kolorystyczne: białą, czarną i czerwoną. Kolejną propozycją przeznaczoną do dekorowania wnętrz jest wyrazista linia Thorpe decor. Obudowa biokominków również została wykonana z kolorowanego szkła, jednak tym razem projektant postawił na zabawę kolorem i ciekawe wzornictwo. Powyższe modele ważą 31,5 kg (bez palnika), a przewidywany czas spalania wynosi cztery godziny.

biokominek-thorpe-altro-fuoco-3

Kolejne dwa warianty to idealne propozycje do umieszczenia na zewnątrz budynków, na przykład na patio, przy basenie, czy też przy wejściu do domu. Thorpe metal i Thorpe steel to biokominki wykończone szlachetnym, lakierowanym metalem. Ważą 18,5 kg (bez palnika), a przewidywany czas spalania wynosi pięć godzin. Wszystkie kominki zostały wyposażone w metalową podstawę Biokominki Thorpe to subtelne, eleganckie i nieoczywiste elementy dekoracyjne. Idealne do domu, restauracji czy hotelu.

biokominek-thorpe-altro-fuoco-4