Projektanci biokominków co rusz prześcigają się pomysłach na oryginalny i nietuzinkowy design. Rynek jest przesycony ciekawymi pomysłami, które trafią w gusta nawet najbardziej wymagających poszukiwaczy innowacyjnych rozwiązań dekoracyjnych. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej propozycji od marki Muenkel – Tiletto.

Muenkel Design to niemiecki koncern, który swoimi propozycjami ekologicznych rozwiązań podbija tamtejszy rynek. Jednak dzięki ogromnej pasji, która przelewana jest na projekty firma świetnie odnajduje się również na polskim “podwórku”.

Zderzenie dwóch stylów

Tiletto to propozycja, która zachwyci zarówno wielbicieli tradycyjnych rozwiązań, jak również tych, którzy w elementach dekoracyjnych szukają świeżości. To eko rozwiązanie jest połączeniem klasyki z nutą architektonicznego szaleństwa. Tiletto swoim kształtem przypomina bowiem znany od dawien dawna tradycyjny kominek znajdujący się przy ścianie. Jego górna część może pełnić funkcję dodatkowej półki, na której można ustawić zdjęcia, świeczniki czy nawet kwiaty. Kominek będzie zatem idealnym dopełnieniem przytulnego salonu. Może być również ustawiony na zewnątrz, pod warunkiem, że pomieszczenie będzie zadaszone.

biokominek-tiletto-muenkel-design-2

Stwórz własny eko-kominek!

Obudowa Tiletto została wykonana z wielu płyt przedzielonych czarnym pasem, co może przywodzić na myśl kolorową układankę lub słynną kostkę rubika. To wrażenie tylko się pogłębi, jeśli wspomnimy o funkcjonalnym rozwiązaniu, jakie zaproponował nam producent. Ten biokominek jest bowiem dostępny w klasycznych, jednolitych wersjach kolorystycznych: śnieżnej bieli, ognistej czerwieni, delikatnym beżu oraz w trochę ciemniejszym odcieniu cappuccino połączonych odpowiednio z czarnym lub z beżowym wnętrzem. Muenkel daje również możliwość stworzenia własnego biokominka. Możliwe jest indywidualne wybranie koloru kafelków. Mogą być kolorowe lub na przykład przypominać beton lub też zostać pokryte drewnem. Podobną dowolność producent daje przy wyborze podstawy lub wnętrza kominka.

Nie tylko design

Należy również zaznaczyć, że ten biokominek działa za pomocą przyjaznego naturze etanolu. Całkowita pojemność palnika wynosi 2,2 litra. Tiletto spala przeciętnie od 0,25 do 0,5 litra tego paliwa na godzinę. Z kolei całkowity czas spalania waha się od 4,5 do nawet 9 godzin. Dzięki stosowaniu takiego rodzaju paliwa nie tylko stajemy się przyjaźni dla środowiska, ale też zapobiegamy zabrudzeniom we własnym domu.

biokominek-tiletto-muenkel-design