Biokominki to innowacyjne produkty, które przeszły przez szereg modyfikacji, by wreszcie dostosować się do wymagań nowoczesnego stylu życia człowieka w XXI wieku. Tradycyjny kominek opalany drewnem, nie zawsze mógł być używany w domach, w mieszkaniach w blokach, w biurach…

Poszukiwano rozwiązań umożliwiających przeniesienie przytulnego ciepła i niezastąpionej atmosfery w dowolne miejsce, gdzie tylko potencjalny klient sobie zażyczy. Dlatego też pojawiły się biokominki, które ewaluowały z biegiem czasu w bardzo nowoczesne i bezpieczne produkty. Początki były trudne. Pierwsze budowane paleniska nie zawsze były wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. Płyn używany do zasilania biokominków się źle zapalał, a zbiorniki i pokrywa otwierająca były nieszczelne, przez co następowało wylewanie się paliwa w przypadku poruszenia paleniska. Najbardziej niebezpieczny dla otoczenia był moment zapalania ognia. Następował gwałtowny zapłon, a ogień w sposób niekontrolowany potrafił się gwałtownie wznieść nad palenisko, narażając otoczenie. W związku z wyżej wymienionymi trudnościami i niedociągnięciami, producenci udoskonalali paleniska biokominków, żeby oddawać użytkownikom produkty bardzo bezpieczne i łatwe w użytkowaniu.

Foto: Biokominek RubyFires w nowoczesnej stylistyce.

Szczególnie należy wyróżnić tu firmę RubyFires, która stworzyła biopalenisko z ceramicznym wnętrzem – produkt, który zrewolucjonizował rynek, otrzymując pozytywną ocenę i uznanie od Niemieckiego Instytutu TUV. Jego największą zaletą jest bezpieczeństwo poprzez wykorzystanie wewnątrz paleniska unikalnego wkładu ceramicznego, zabezpieczającego paliwo przed ewentualnym wylaniem się ze zbiornika. Wkład ten działa na zasadzie „gąbki”, która wchłania paliwo i zatrzymuje je w zbiorniku. Nawet w momencie gwałtownego poruszenia się paleniska płyn nie wydostanie się ze środka i nie spowoduje niepotrzebnego rozprzestrzenienia się ognia. O wysokim bezpieczeństwie paleniska RubyFires może świadczyć test przechylania przeprowadzony w laboratoriach firmy, ukazujący zachowanie się zapalonego paleniska nawet przy jego obracaniu o 360 stopni.

Foto: Bezpieczne palenisko RubyFires z wkładem ceramicznym – test przechylania.

Innowacyjne i oryginalne palenisko przedstawione przez firmę RubyFires gwarantuje użytkownikom oprócz niezwykle wysokiego poziomu bezpieczeństwa, łatwość zapalania bez obawy o gwałtowny, niekontrolowany zapłon paleniska. Bezpieczeństwo użytkowania tego paleniska podkreśla również fakt spalania całkowitej ilości oparów bioetanolu jaka w danej chwili jest uwalniana z wnętrza przez co nie powoduje ono zjawiska występowania nieprzyjemnego zapachu, które często towarzyszy klasycznym modelom palenisk w biokominkach.

Każdy biokominek będący w ofercie RubyFires posiada bezpieczne palenisko działające na tej samej zasadzie jednak w wyborze konkretnego modelu obudowy klient ma szerokie pole do działania. Cała oferta RubyFires podzielona jest na serię klasycznych i nowoczesnych modeli biokominków. W obu seriach są modele pokaźnych rozmiarów jak również bardzo niewielkie ale wyróżniające dane wnętrze i nadające mu oryginalności i smaku.

Jeśli zdecydujemy się na klasyczny model portalowy to mamy możliwość wyboru obudowy wykonanej z lakierowanego MDF, okleiny, forniru trawertynowego-FossilStone do złudzenia przypominającego portal z litego naturalnego kamienia przy jednoczesnym zachowaniu relatywnie niskiej wagi (do 70 kg).

Foto: Biokominek RubyFires w kalsycznej stylistyce nawiązującej do tradycyjnych palenisk opalanych drewnem.

W kolekcji nowoczesnej znajdziemy modele stojące, wiszące, mobilne. Wykonane ze stali nierdzewnej, lakierowanego MDF, FossilStone, Betonlook-mieszaniny kamienia i materiału syntetycznego do złudzenia przypominającego surowe betonowe elementy przy zachowaniu niewielkiej wagi i mobilności.

Foto: Biokominek z nowoczesnej serii RubyFires.

Decydując się na biokominek RubyFires będziemy mieli pewność, że każdy z mieszkańców naszego domu może bez obawy korzystać z ciepła wydobywającego się z mieniących się płomieni. Nawet przypadkowe poruszenie biokominka nie będzie w żaden sposób groźnie. Ceramiczny wkład paleniska nie pozwoli na rozlanie i rozprzestrzenienie się paliwa na inne elementy wyposażenia wnętrza, dzięki czemu bezpieczny będzie również nasz dom oraz dobytek, często posiadający również wartość sentymentalną.

Modele z tak stworzonej i dopracowanej kolekcji są mogą być na pewno świetnym i oryginalnym prezentem tworzącym niezapomnianą atmosferę kominkowego wieczoru przez cały kolejny rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *