Chyba każdy z nas choć raz w życiu chciał mieć w domu akwarium. Powszechnie wiadomo, że widok rybek w nim pływających i dźwięk wody działają uspokajająco na nasz organizm. A co, gdybyśmy zamiast rybek i wody umieścili w nim wesoły płomień?

Taką formę – formę akwarium – ma biokominek Urban Evo luksusowej marki GlammFire. Projektant nie szczędzi nowatorskich i ekstrawaganckich pomysłów. Produkty jego pomysłu charakteryzują się więc oryginalnością i interesującym wyglądem.

Dodatkowy mebel

Eko kominek tutaj prezentowany jest jednym z większych. Biorąc pod uwagę jego gabaryty, możemy stwierdzić, że idealnie wypełni przestrzeń dużego wnętrza, np. przestronnego salonu. Można go wówczas potraktować nie tyle jako dodatek, ale jako osobny mebel, który będzie ładnie prezentował się w centrum pomieszczenia. Kominek możemy umiejscowić również pod oknem lub ścianą. Wówczas znajdzie się dla niego miejsce nawet w mniejszym pokoju. Zalecana powierzchnia dla urządzenia powinna jednak liczyć 29 m2. Kominek ten ma wymiary: szerokość 1615 mm, wysokość 926 mm oraz długość 400 mm.

Kominki wykonane w tym modelu przeznaczone są do ustawienia na podłodze. Posiadają bowiem stabilne nóżki, które dzięki geometrycznemu ustawieniu pod kątem zyskują nie tylko elegancję, ale są jednocześnie wytrzymałe. Muszą bowiem utrzymać ponad 100 – kilogramowy zbiornik, który wypełnia się przyjemnym ciepłem podczas pracy biokominka Urban Evo. Urządzenie dostępne jest w trzech wersjach kolorystycznych: klasycznej czerni, delikatnego beżu oraz w kolorze czerwonym. W ramie w takiej kolorystyce umieszczono szybę, przez którą podziwiać można wesołe płomienie wydobywające się z podłużnego paleniska poprowadzonego wzdłuż kominka, po jego środku. Płomień będzie więc rozprzestrzeniony na długości 800 mm. Kominek jest napędzany ciekłym etanolem. Jednorazowo możemy wlać do zbiornika biokominka 5 litrów tej substancji. Taka jej ilość wystarczy na 5 godzin pracy eko kominka.

biokominek-urban-evo-glamm-fire-1

Co stanowi o wytrzymałości Urban EVO?

Nie moglibyśmy cieszyć się tym innowacyjnym urządzeniem, gdyby nie było wykonane z dobrej jakości materiałów, przystosowanych do funkcji, jaką będą pełniły. Ramę zatem wykonano z lakierowanej stali i ze stali nierdzewnej. Przezroczysta komora została zaprojektowana z odpornego na wysokie temperatury szkła.

Producent postawił na wygodę w obsłudze biokominka Urban EVO, dlatego do zestawu dołączył pilot, za pomocą którego można zdalnie włączać urządzenie i regulować jego pracę. Poza tym udogodnieniem jest ono także dobrze zabezpieczone. Nie ma więc obaw o rozprzestrzenienie się ognia na zewnątrz.

biokominek-urban-evo-glamm-fire-3