Ogień symbolizuje ognisko domowe, które wywołuje poczucie bezpieczeństwa, a także zapewnia radość i przywołuje uczucie beztroski. Między innymi ze względu na tę symbolikę, wokół ognia skupiało się życie rodziny lub społeczności. Wydaje się, że takie znaczenie ognia mieli w głowie twórcy biokominka Wave, najnowszej propozycji od Altrofuoco.

Altrofuoco to włoska myśl designerska. Co to oznacza? Niebanalny projekt, staranne wykonanie oraz nieoczywiste inspiracje. Całość składa się na wyjątkowy element wystroju wnętrza, który zachwyci zarówno właścicieli, jak i ich gości.

Centralny punkt wystroju

Wave to biokominek o dużym rozmiarze. Jego szerokość jest równa 108 cm, a z kolei wysokość ma 40 cm. Ten model został zaprojektowany tak, aby przyciągać wzrok. Wave nie jest bowiem subtelnym dodatkiem, który ustawimy w rogu, obok stolika lub na komodzie. Zamysłem włoskich designerów było to, aby biokominek stał się jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym punktem wystroju wnętrza. Bardzo dobrze uzupełni przestrzeń między kanapą a przeciwległą ścianą, w której najczęściej ustawia się stolik kawowy lub ławę. Takie rozwiązanie sprawi, że wokół modelu Wave będzie się skupiać życie rodzinne lub towarzyskie.

Wiele możliwości

Pomijając wymiary, forma biokominka nie jest nachalna, a wręcz minimalistyczna. Wave ma kształt delikatnej, jednobarwnej fali. Konstrukcja została zrobiona ze stali. Na jej środku umieszczono palnik o pojemności 1,8 litra, który wypełnia się ekologicznym bioetanolem. Po bokach fali umieszczono dwie prostokątne, przezroczyste szyby. Wszystkie łączenia zrobiono z eleganckiego metalu. Ten model dostępny jest aż w ośmiu wersjach kolorystycznych: w bieli, w jasnym oraz w ciemnym brązie, w szarości, w kolorze zielonym, niebieskim, pomarańczowym, a także w wyrazistej czerwieni. Dzięki temu Wave można z łatwością dopasować do mebli, które już posiadamy.