Biokominki podbiły serca i zagościły w mieszkaniach wielu miłośników ciepła domowego ogniska oraz nowoczesnego designu. W trosce o wygodę oraz rosnące wymagania użytkowników tych urządzeń, na rynku pojawiają się ich przenośne modele.

boheme-maison-fire-biokominekphoto: MaisonFire

Innowacyjna konstrukcja biokominków pozwala mieć je zawsze przy sobie. Niezależnie od tego, czy siedzimy w salonie, bawimy się z dzieckiem w pokoju, spędzamy czas ze znajomymi na tarasie, w każdym miejscu może nam towarzyszyć magiczna aura płonącego ognia.

Wolnostojące biokominki są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają określonego, stałego miejsca, w którym urządzenie najlepiej spełniałoby swoją funkcję. Można korzystać z nich zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, co pozwala w różny sposób zaaranżować przestrzeń, wedle indywidualnych preferencji. Przenośne biokominki odznaczają się ciężką i niską konstrukcją, która zabezpiecza przed niekontrolowanym przewróceniem urządzenia i wylaniem się z niego biopaliwa. Wysokie modele powinny być stabilne i dobrze wyważone, jak np. Boheme marki Maison Fire. Ponadto, wolnostojące, ekologiczne kominki można ustawić w taki sposób, by ogień dostępny był ze wszystkich stron urządzenia.

freedom-horus-biokominekphoto: Horus

Przenośne modele biokominków pozwalają kreatywnie zaaranżować nasze wnętrza. Zazwyczaj odznaczają się atrakcyjnym, nowoczesnym i niebanalnym wykonaniem. Producenci oferują nam wiele wolnostojących modeli  o różnych formach, wykończeniu i wielkości. Można je ustawić na dywanie, w przejściu korytarza, na stole w jadalni, czy też w sypialni, na przeciwko łóżka.

vulcano-horus-biokominekphoto: Horus

Decydując się na zakup przenośnego biokominka, warto zwrócić uwagę na to, by dobrze komponował się on z pozostałymi elementami aranżacji naszego wnętrza. Uniwersalny model Vulcano marki Horus, świetnie sprawdzi się w salonie lub dziecięcym pokoju. Biokominek Tetris będzie stanowił idealne dopełnienie nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeń, podobnie jak Boheme, który swoimi rozmiarami przypomina mebel. Wnętrza rustykalne, o tradycyjnej, lecz stylowej aranżacji, świetnie dopełni elegancka forma rustykalnego, tradycyjnego kominka Freedom.

tetris-horus-biokominekphoto: Horus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *