Stworzenie ciekawego i unikalnego projektu biokominka wcale nie graniczy z cudem. Mimo przesytu rynku i dużej konkurencji, projektanci wciąż potrafią zaskoczyć, przygotowując urządzenia, które zaskakują swoim wyglądem oraz formą. Wystarczy chociażby spojrzeć na najnowszą propozycję marki Carmet Group, biokominek Woody.

Lucio Curcio, twórca modelu Woody, jest włoskim projektantem, który ukończył Wydział Architektury na Uniwersytecie w Neapolu. O jego projektach piszą znane wydawnictwa, jak Adculture, Hearst Home czy Joy House.

“Zabawka” nie dla dzieci

Pierwszym skojarzeniem po zobaczeniu najnowszego rozwiązania od koncernu Carmet Group jest….zabawka dla dzieci. Woody przypomina bowiem zabawkowy samochodzik lub przyczepkę. To wrażenie podsyca wyrazisty, żółty kolor tego urządzenia. Charakterystycznym elementem tego modelu są metalowe kółka, które umożliwiają szybką zmianę położenia biokomika, a także równie praktyczna, wysuwana rączka w kontrastującym, czarnym kolorze. Na górnej części tej prostokątnej bryły,  złagodzonej przez lekko zaokrąglone brzegi, zostało umieszczone palenisko. Ogień zabezpieczają dwie szybki.

W takiej samej stylistyce zostały utrzymane pozostałe elementy kolekcji Woody. Bowiem, poza biokominkiem, jej częścią jest również czerwony stolik kawowy, a take pojemnik na drewno w żywym, niebieskim kolorze. Gdzie najlepiej sprawdzą się te elementy dekoracyjne? Na pewno nie w dziecięcym pokoju. Dobrym pomysłem jest umieszczenie ich, razem lub osobno, w salonie lub na tarasie. Żywe kolory będą  świetnym uzupełnieniem surowych, nowoczesnych wnętrz. Świetnie wkomponują się również w stonowane, graficzne biało-czarne pomieszczenia. Tak naprawdę swoboda przenoszenia tych modeli pozwala na zmianę ich położenia każdego dnia.
biokominek-woody-lucio-curcio-2