Nawiązując do tematu który poruszaliśmy jakiś czas temu: „Europejska dyskusja nad bezpieczeństwem”, nasza redakcja otrzymała list od Departamentu Nadzoru Rynku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów informujący o aktualnym przebiegu prac.

Oto treść listu:

„Departament Nadzoru Rynku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uprzejmie informuje, iż w chwili obecnej – w związku z wieloma uwagami zgłoszonymi przez państwa członkowskie na Komitecie Dyrektywy ds. Ogólnego Bezpieczeństwa Produktów – Committee of Directive 2001/95/EC (GPSD) co do pierwotnej wersji projektu decyzji Komisji Europejskiej w sprawie wymogów bezpieczeństwa, jakie muszą spełniać normy europejskie dotyczące bezprzewodowych kominków zasilanych alkoholem zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2001/95/WE – przygotowywana jest druga wersja projektu decyzji KE. W pracach nad ww. dokumentem bierze udział komitet CEN/TC 46 WG 2, w którym uczestniczą m.in. przedstawiciele branży z poszczególnych krajów członkowskich. Propozycje zawarte w drugiej wersji projektu decyzji KE będą szerzej dyskutowane na najbliższym posiedzeniu Komitetu GPSD, które odbędzie się pod koniec maja 2012 r.”

W związku z powyższym, nasz portal LOVTER.info nadal będzie czuwał, monitorował sytuacje i informował czytelników o dalszych losach prac nad ustalaniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa biokominków. Pokładamy jednak nadzieję, że wszystko idzie w dobrym kierunku i Dyrektywa ta pozwoli wyeliminować z rynku produkty wątpliwej jakości i na rynku pozostaną tylko te, których użytkowanie będzie naprawdę bezpieczne.

Oczywiście służymy Państwu pomocą w wyborze tego najbezpieczniejszego biokominka i zachęcamy do przesyłania nam swoich uwag, pytań i wątpliwości: redakcja@biokominek.org

foto: WIKIPEDIA.org;  Departament Nadzoru Rynku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *