Jak wiadomo, najbardziej rozpowszechnionymi modelami biokominków są modele wiszące, zwłaszcza te, których dostęp do ognia jest ograniczony poprzez tafle szkła. Wiadomo, że stanowią one o bezpieczeństwie użytkowania biokominków, zwłaszcza w pomieszczeniach małych, czy w bloku.

Przednia tafla szklana zabezpiecza przed niekontrolowanym i nagłym rozprzestrzenieniu się ognia na inne elementy wyposażenia wnętrz. Również przy niskich modelach biokominków wolno stojących szkło jest w sumie najlepszym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo. Ogień można bowiem oglądać ze wszystkich stron pomieszczenia bez obawy o oparzenie, niezależnie od której strony będziemy podchodzić do paleniska.

Drugą, niewątpliwe ważną zaletą szkła występującego w projekcie biokominka jest funkcja dekoracyjna. Forma, rodzaj przydymienia lub sposób obróbki szkła w konstrukcji biokominka może nadać całości delikatności, wyrafinowania i elegancji. Ponadto, migotające w tafli szklanej płomienie mogą dostarczać niezapomnianych, niepowtarzalnych i niezwykle romantycznych widoków. Zwłaszcza wygięte szkło za którym widać płonący ogień wygląda niezwykle zjawiskowo. Często możemy się natknąć na biokominki, w których szkło jest barwione, przydymione lub malowane. Wszystko zależy od fantazji projektanta.

foto: CONMOTO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *