Strona główna Biokominki

Biokominki za szybą

3075
PODZIEL SIĘ

Jak wiadomo, najbardziej rozpowszechnionymi modelami biokominków są modele wiszące, zwłaszcza te, których dostęp do ognia jest ograniczony poprzez tafle szkła. Wiadomo, że stanowią one o bezpieczeństwie użytkowania biokominków, zwłaszcza w pomieszczeniach małych, czy w bloku.

Przednia tafla szklana zabezpiecza przed niekontrolowanym i nagłym rozprzestrzenieniu się ognia na inne elementy wyposażenia wnętrz. Również przy niskich modelach biokominków wolno stojących szkło jest w sumie najlepszym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo. Ogień można bowiem oglądać ze wszystkich stron pomieszczenia bez obawy o oparzenie, niezależnie od której strony będziemy podchodzić do paleniska.

Drugą, niewątpliwe ważną zaletą szkła występującego w projekcie biokominka jest funkcja dekoracyjna. Forma, rodzaj przydymienia lub sposób obróbki szkła w konstrukcji biokominka może nadać całości delikatności, wyrafinowania i elegancji. Ponadto, migotające w tafli szklanej płomienie mogą dostarczać niezapomnianych, niepowtarzalnych i niezwykle romantycznych widoków. Zwłaszcza wygięte szkło za którym widać płonący ogień wygląda niezwykle zjawiskowo. Często możemy się natknąć na biokominki, w których szkło jest barwione, przydymione lub malowane. Wszystko zależy od fantazji projektanta.

foto: CONMOTO