Nie od dziś wiadomo, że leczenie zapachami ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie . Wiedzieli już o tym starożytni Sumerowie, którzy jako pierwsi tworzyli aromatyczne mieszanki. Przebywanie w pomieszczeniach pachnących odpowiednimi olejkami przywraca harmonię, poprawia nastrój i koi skołatane nerwy.

W zależności od rodzaju stosowanego aromatu, zapachy mogą również pobudzać do działania i zwiększać koncentrację. Cudowną moc eterycznych woni można z powodzeniem zastosować także w biokominkach. Bowiem, w środowisku ciepłym i wilgotnym zapachy stają się bardziej intensywne i skoncentrowane.

Ekologiczne kominki opalane są bezwonnym bioetanolem. Takie biopaliwo, powstałe na bazie fermentacji alkoholowej roślin, nie produkuje dymu, popiołu ani sadzy. Podczas spalania bioetanolu wydziela się natomiast para wodna, która idealnie i przyjemnie nawilża pomieszczenie. W połączeniu z eterycznymi olejkami pozwala uzyskać zniewalający efekt aromaterapii.

W jaki sposób wyczarować magiczny zapach w pomieszczeniach? Wystarczy dodać kilka kropel eterycznej mieszanki do biopaliwa. W niektórych modelach biokominków aromaty aplikuje się do specjalnie, wbudowanych zbiorniczków. To prosty sposób, by delektować się przyjemną atmosferą. Urok kominkowego ognia w połączeniu z ulubioną nutą zapachową tworzy przyjazną aurę, zapewnia odświeżenie powietrza i jest źródłem odprężenia.

Olejki eteryczne w biokominkach znajdują zastosowanie nie tylko w domowych zaciszu, ale również salonach kosmetycznych i SPA. Z pewnością w niedalekiej przyszłości zostaną również wykorzystane komercyjnie w miejscach sprzedaży jako doskonały przykład rozwijającego się aromamarketingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *