Ceny biokominków są jednym z najbardziej popularnym tematem poruszanym na formach internetowych dotyczących tej grupy produktów. Co mówią internauci na ten temat?

Tak jak w przypadku chyba wszystkich produktów, oczywiście w pierwszej kolejności padają zarzuty dotyczące zbyt wysokich cen. Internauci zarzucają często, że biokominki nie spełniają innej funkcji, oprócz dekoracyjnej, więc nie powinny kosztować dużo. Takie podejście jest bardzo krzywdzące dla producentów, ponieważ gdyby chcieli oni sprzedawać swoje produkty za bezcen, również ich jakość drastycznie by się obniżyła. Za złą jakością idzie również zmniejszenie stopnia bezpieczeństwa użytkowania, co może skończyć się najgorszym ze scenariuszy, czyli pożarem. Cena powinna, a raczej musi być adekwatna do jakości. Jeżeli więc mamy do czynienia z produktem, który „pracuje” z żywym ogniem, nie powinna nas dziwić cena oscylująca w granicach kosztów zakupu tradycyjnego kominka na drewno. Użyte do produkcji materiały, sposób wykończenia i systemy zwiększające bezpieczeństwo są drogie, ale producenci nie powinni na nich oszczędzać i oczywiście powinni to sobie wliczać w cenę.

Oczywiście są biokominki, które można kupić nawet za 300,00 zł, ale niestety nie popieramy tego typu produktów. Tak niska cena nie może świadczyć o wysokiej jakości produktu. Z pewnością będzie to podróbka rodem z Chin lub jeżeli jest to polska produkcja, powinniśmy się przyjrzeć sposobowi wykończenia tego produktu. Ostrzeżenie przed tanimi wersjami biokominków powinniśmy potraktować bardzo poważnie, ponieważ były już bardzo przykre, drastyczne wypadki, które świadczą o tym, że na jakości biokominka nie ma co oszczędzać.

Koniecznie zobacz: Dlaczego wystrzegać się tanich biokominków?

Koniecznie zobacz: Co wpływa na cenę biokominków?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *